Polemik & Kulis
05 Mayıs 2023 10:32 Son Güncelleme: 05 Mayıs 2023 10:38

Habertürk TV’de üst düzey atama! O ismin yerine geldi…

Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı Habertürk'ten atama haberi geldi. Deneyimli isim kariyerine Ekonomi Müdürü olarak devam edecek.

Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı Habertürk'ten üst düzey atama haberi geldi. MedyaRadar’ın özel haberine göre Zeliha Saraç, Nisan ayında Sözcü TV’ye geçiş yapan Ebru Baki’nin yerine atandı ve Habertürk TV Ekonomi Müdürü oldu.

Zeliha Saraç, Ebru Baki’nin ayrılığının ardından hafta içi her gün saat 09.00-11.00 saatleri arasında yayınlanan Para Gündem programını da sunmaya başlamıştı.

ZELİHA SARAÇ KİMDİR?

19 yıl önce medyaya adım atan Saraç ilk olarak Cnbce’de çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Tv8, 24 Tv , KanalTürk ve 6NEWS’da başarılı programlar yaptı.

TRT Türk’te “Dünyanın Ekonomisi” adlı programı sundu.Eylül 2012'de Kanal 24'e transfer olan Saraç kanalda Ekonomi Müdürlüğü'nün yanısıra haftanın beş günü Analiz-Sentez isimli programın moderatörlüğünü yaptı. Şubat 2017 tarihinde istifa ederek TVNET'e transfer oldu. Burada Ekonomi Müdürlüğü'nün yanısıra Kahve Molası ve Zeliha Saraç ile Para Politik programlarını sundu. Saraç, TVNET'ten 4 ay sonra istifa ederek Show TV'ye geçti. Show TV'de Gece Hattı programını sunan Saraç Mayıs 2018'de 24 TV'ye dönüş yaptı ancak 2019'un ağustos ayında kanaldan ayrıldı ve Bloomberg HT’ye geçiş yaptı.

Bir süre önce Habertürk’e geçiş yapan Zeliha Saraç, kariyerine Ekonomi Müdürü olarak devam edecek.