Polemik & Kulis
05 Tem 2018 17:16 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:44

Habertürk Gazetesi'nde düğmeye basıldı! İşte tenkisat kurbanı olan isimler... (Medyaradar/Özel)

Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk, bugün yayınlanan son baskısıyla okurlarına veda etti.

Gazetenin kapanmasının ardından tenkisat kurbanı olan isimler de belli oldu.

Habertürk Haber Merkezi’nden ses getiren yaşam hikayelerine imza atan Ümran Avcı, başarılı polis muhabiri Müslim Sarıyar, yurt haberler editörleri Murat Ataş ve Dündar Kale, adliye muhabirleri Hayati Arıgan ile Veli Sarıboğa, foto muhabirleri Sinan Bilgenoğlu, Akıncan Adaban, yurt haber muhabirleri Mehmet Kayahan, Soner Özcan, editör İrem Koca, muhabir Arif Taşkın ve gündem yaratan havacılık haberlerini imza atan Gökhan Artan’la yollar ayrıldı.

Gazetenin Yazı İşleri servisinde görev yapan tüm editörlerle yollar ayrıldı. Magazin servisinden ise Mehmet Çalışkan ve Bülent İpek dışındaki çalışanların görevine son verildiği Medyaradar'a gelen duyumlar arasında. 

Gazete Habertürk tv yazarı Mustafa Doğan ile tiyatro yazarı ve editör Ece Saruhan'la da yolları ayırdı. 

Ayrıca Türkiye'nin sayılı eğitim muhabirlerinden Pervin Kaplan da tenkisat sonucu kurumla ilişkisini kesen isimlerden biri oldu.

Ciner Grubu’na bağlı yayın yapan Habertürk Gazetesi son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklar ve kur fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle yayın hayatını devam ettirmekte zorluk yaşamış ve dijital bir dönüşüm içine girme kararı almıştı.

MEDYARADAR/ÖZEL