Polemik & Kulis
16 Ara 2020 21:24 Son Güncelleme: 16 Ara 2020 21:39

Haber Global'de üst düzey atama! Genel Yayın Yönetmeni kim oldu?

Faruk Demirel'in istifasıyla boşalan Haber Global Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen ismi Medyaradar açıklıyor!

Azerbaycan sermayeli Haber Global'in Genel Yayın Yönetmeni belli oldu.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; genel yayın yönetmenliği koltuğuna Ankara Temsilcisi Tuba Atav atandı.

Haber Global’in eski GYY’si Faruk Demirel, bugün ani bir şekilde istifa kararı almıştı.

Demirel ayrılığını "Dostlar saygılar; bugün itibariyle Haber Global'cle bana ayrılan bölümün sonuna gelmiş bulunuyorum. Kırdığım, üzdüğüm, canını sıktığım herkes hakkını helal etsin.
Benden yana da tüm haklarım helal olsun. Bir gün yeni bir mecrada buluşmak dileğiyle, Allah'a emanet olun" ifadeleriyle duyurmuştu.

Tuba Atav'ın atama kararı az önce çalışma arkadaşlarına duyuruldu.

İşte o duyuru:

"Değerli çalışanlarımız,
Haber Global Ankara Temsilcisi Sn. Tuba Atav 16.12.2020 tarihi itibarıyla Haber Global Genel Yayın Yönetmenliği görevine atanmıştır.
Kendisini yeni görevinden ötürü tebrik eder, üstün başarılar dileriz.
Saygılarımızla,
İnsan Kaynakları Müdürlüğü Global Media Group

TUBA ATAV KİMDİR?

Tuba Atav mesleğe 1991 yılında Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak başladı. 1996 yılında Ufuk Güldemir yönetimindeki Star TV'de savunma ve diplomasi alanında gazetecilik yaptı. 2000 yılında Kanal 6'da Ankara temsilciliği görevinde bulundu. 2001 yılında atv'de muhabir olarak göreve başlayan Atav 2005'te kanalın Ankara temsilciliği görevine getirildi. 2008'de Show TV'ye transfer olan Atav 2010 yılında Haber Genel Yayın Yönetmenliğe atandı. Ardından Skytürk 360'a geçerek hem kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı, hem de Ana Haber Bülteni'ni sundu.  Uzun yıllar Show TV Haftasonu Haberleri'ni ve Skytürk 360'ta Doğruya Doğru programını sunan Atav 2013 yılının Ağustos ayında kanalla yollarını ayırdı.Aktüel Dergisi ve Takvim Gazetesinde yazarlık da yapan Atav, Kasım 2018'de DHA'ya geçiş yaptı. Deneyimli haberci Mart 2020'de DHA'dan ayrılarak transfer olduğu Haber Global'de Ankara Temsilciliği görevine getirildi.