Gündem
14 Tem 2013 19:31 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:17

GÜRSEL TEKİN'DEN İLGİNÇ İDDİA! GEZİ KARŞITI EYLEMLER BAŞLIYOR!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ilginç bir iddia da bulundu. Tekin, ''Gezi karşıtı eylemler başlıyor, hükümet reklam şirketiyle de anlaşmış'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, hükümetin Genel Başkanı 23. Dönem AK Parti Milletvekili A. Kadir Akgül olan TESKOMB aracılığı ile esnafı halka karşı kışkırtmaya çalıştığını iddia etti.

Tekin, partisinin Kadıköy İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı olaylarının ardından hükümetin eylemcileri karalama peşinde olduğunu savundu. Hükümetin “Gezi Direnişini” itibarsızlaştırmak için yeni bir organizasyon içinde olduğunu iddia eden Tekin, “Şimdi bir yandaş aracılığıyla esnafı kışkırtmaya çalışıyorlar. Aldığımız duyuma göre bu kışkırtmayı kısa adı TESKOMB olan kuruluşa yaptıracaklar. (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği) Bu kuruluş büyük bir kampanya düzenliyor” dedi.

TESKOMB’un yarın Taksim Meydanı’nda yapacağı basın açıklamasına işaret eden Tekin, “Kampanya bu toplantıyla start alacak, ‘Gezi eylemlerine son, esnaf yüzde yüz zararda’ gibi benzer sloganlarla. Profesyonel bir reklam şirketiyle anlaşmışlar. Kampanyanın İngilizce versiyonu da tasarlanmış. Bu kuruluşun başkanı A. Kadir Akgül. Önceki dönem Yozgat AKP Milletvekili. Bunu özellikle kamuoyuna açıklamak istiyoruz” diye konuştu.

Tekin, esnaflara da “İzlediği ekonomik politikalarla sizi bitiren adamın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Atılan her gaz bombası, sıkılan her plastik mermi, sadece gençlerimize değil, esnafa da zarar vermiştir" diye seslendi.

“ESNAFI KULLANMAK İSTEDİLER”
Tekin gazetecilerin sorusu üzerine de “Birçok esnafı kullanmak istediler. Esnaf çok duyarlı davrandı. Bir kısmı da magandalığı tercih etti. Olabilir, o da onun tercihidir. Şimdi burada bu eli sopalı insanları organize edemeyince bir başka yöntem uygulamak istediler. Sözde bir sivil toplum örgütü. Kendisinin eski milletvekiliyle esnafın mağduriyetini giderecekmiş. 250 tane AVM’si olan bir tek şehir var. O da İstanbul. Onun mimarı da Tayyip Erdoğan’dır. Onun mimarı da Kadir Topbaş’tır ve AKP iktidarıdır. 250 AVM ne demektir biliyor musunuz? On binlerce esnafın kepenk kapatması demektir” diye konuştu. Tekin, 3. Köprüyle ilgili soruya da “Köprünün tamamı bir rant haritasıdır. İnşallah önümüzdeki günlerde 3. köprü ve 3. havayollarındaki yandaş tapu arsalarını da hep beraber paylaşacağız” yanıtını verdi. (ANKA)