Gündem
25 Mar 2014 11:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:01

Güneş'ten flaş iddia! AKP'ye kapatma davası için düğmeye basıldı!

Güneş gazetesi, İki Yargıtay Cumhuriyet Savcısı tarafından AKP'ye kapatma davası açılacağını öne sürdü

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası iktidara yakın medya kuruluşları tarafından dile getirilen "hedefte Erdoğan var" iddialarına ilişkin, "İki Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, AKP’ye kapatma davası açmak için hazırlıklara başladığı" iddiası öne sürüldü.

Güneş gazetesinden Murat Kelkitlioğlu'nun haberine göre, "AKP'ye kapatma davası hazırlığı için kısa bir süre önce düğmeye basıldığı" öne sürülerek "Seçim sonrası Yargıtay ve Danıştay’da çok köklü bir revizyona gitmek şart gibi gözüküyor" ifadeleri kullanıldı.

Güneş gazetesinde öne sürülen haber şöyle:

Hedefe Başbakan Erdoğan’ın konulduğu iktidarı yıpratma operasyonu bütün hızıyla sürüyor. Devletin çeşitli kurumlarında saf tutmuş ‘paralel yapı’nın unsurları son olarak ‘Nasıl bir darbe vurabiliriz?’ telaşı içinde. Dinlemeler, montaj görüntüler, takipler, iftiralarla amacına ulaşamayan bu kesimlerin, şimdi de başka bir hazırlığın içinde olduğunu öğrendik.

İki Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, AK Parti’ye kapatma davası açmak için hazırlıklara başlamış bile. Şimdiden duyabiliyorum! ‘Bu bilgi zaten günlerdir Twitter’da dolaşıyordu’ diyenler olacaktır. Ancak kimileri gibi sosyal medyada dolaşan her bilgiyi doğru kabul etmediğim için bunun teyidini aldım. Dava hazırlığı için kısa bir süre önce düğmeye basılmış.

Başbakan Erdoğan’ın söylediği gibi, seçim sonrası Yargıtay ve Danıştay’da çok köklü bir revizyona gitmek şart gibi gözüküyor.