Gündem
13 Mayıs 2018 09:55 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:12

Güneş'in anket haberine ANAR'dan yalanlama: Haberi yazan arkadaş yanlış anlamış

Güneş gazetesi haberinde, ANAR Genel Müdürü Uslu'nun değerlendirmeleri anket sonucu gibi yansıtılmıştı.

Anket şirketleri ve gazeteler 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerine yönelik anket sonuçları yayınlanmaya devam ediyor. Hükümete yakınlığıyla bilinen Güneş gazetesi bu kapsamda ANAR Araştırma Şirketi’ne ait olduğu iddiasıyla bir anket yayınlayarak ‘Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 55 olduğunu iddia etti. Güneş gazetesinin haberine ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu’dan yalanlama geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Uslu, “Bu rakamlar erken seçim kararı öncesine aittir. Haberi yazan arkadaş yanlış anlamış. Adaylar ve ittifakların belli olmasından sonra başladığımız çalışma henüz tamamlanmadı. Bitince paylaşacağız” ifadelerini kullandı.Beyaz TV'de ekrana gelen Dinamit programına konuk olan ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 55 civarında olduğunu ve seçimin ilk turda sonuçlanabileceğini ifade etmişti.

Güneş gazetesinde yer alan haberde şu ifadeler kullanılmıştı:

“24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi siyasi partilerin son durumlarının masaya yatırıldığı programda; İbrahim Uslu elindeki anket sonuçlarını paylaştı.

AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 55 seviyesinde olduğunu belirten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerde de Recep Tayyip Erdoğan'ın önde olduğunu açıkladı.

Uslu, "Seçimler ilk turda bitecek gibi görünüyor" diyerek sözlerini noktaladı.”