Gündem
31 Mayıs 2015 15:30 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:36

Gülerce'den ilginç iddia: Cemaatten üç kişi Erdoğan ile barış için görüşünce...

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce çok çarpıcı açıklamalarda bulundu

Google Haberlere Abone ol
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın sunduğu Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce "Cemaatten üç kişi Sayın Erdoğan ile sulh için görüşmek istedi, bunu öğrenen Fetullah Gülen bu görüşmeyi istemedi ve o üç kişi hizmetten atıldı" dedi.

"Benim dışımda hizmetin çok önemli iki ismi sulh için Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istedi" diyen Gülerce, "Bu arkadaşlardan biri Sayın Erdoğan'ın evinde uzun bir görüşme yaptı. Hava çok güzel yumuşatıldı. Fakat bu arkadaş bu görüşmeyi Fetullah Gülen'e bildirmedi. Onun telefon dinlemelerinden bu görüşmeyi öğrendiler" şeklinde konuştu. Gülerce şöyle devam etti:

'HİZMET HAREKETİNDEN ATILDILAR'

"Sonra yanına ikinci arkadaşı alıp Sayın Erdoğan ile randevulaştı. Onunla görüşmeye gidecekti, o arada Pensilvanya'dan talimat geldi. Yanlarına bir arkadaş daha alacaklardı. O da Zaman'da bir yıl kadar genel müdürlük yaptı. Bu üç kişinin Erdoğan ile görüşmeye gideceği telefon görüşmelerinden öğrenildiği için Pensilvanya'da talimat geldi, üçü de hizmetten atıldı."