Gündem
01 Nis 2016 14:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:26

Gülen Cemaati'nden Zaman için şok Brüksel planı

Gülen Cemaati'nin firar etmiş üyelerinden Tuncay Opçin, cemaatin Zaman gazetesiyle ilgili tasarladığı düzeni açıkladı.

Cemaat'in firari ismi Tuncay Opçin, Zaman binasının da sahibi olan Cihan Medya Dağıtım'ın Belçikalı bir şirkete satıldığını, şirketin kayyumlara ihtarname çektiğini söyledi.

Opçin, ihtilaf halinde Belçika mahkemelerinin yetkili olduğunu da belirterek "Kayyımlar gereğini yapmazsa mesele, şirketin merkezi olan Belçika'da mahkemeye taşınır." dedi.

Opçin Twitter'dan şunları yazdı:

"Günün sürprizi Cihan Medya Dağıtım üzerinden Zaman'da görevlendirilen kayyımlara. CMD, (Cihan Medya Dağıtım) Belçikalı bir şirkete (CASCADE Investment NV) satılmış. Bu şirket ihtar çekmiş. Zaman'ın binasının da sahibi olan CMD'nin hisselerinin yüzde 99.9'u Belçikalı bir firmaya aitmiş. Bu firma kayyımlara ihtarname çekmiş. İhtarnamede, kayyımların abone dağıtımına karışamayacağı belirtilmiş. Kayyımlar bu ihtarnamenin gereğini yapmak zorunda. Kayyımlar gereğini yapmazsa mesele, şirketin merkezi olan Belçika'da mahkemeye taşınır. Şirket sözleşmesinde, ihtilaf halinde hangi mahkemelerin yetkili kılındığı herhalde açıklanmıştır. Kayyımlara rahat yok. Bu arada özgür basına; Meydan, Özgür Düşünce, Yarına Bakış, Yeni Asya, Cumhuriyet ve Birgün'e sahip çıkalım."