Gündem
12 Nis 2013 09:47 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:08

GÖZALTINDAKİ MUHABİRE KORKUNÇ İŞKENCE! CİNSEL ORGANINA...

İşkenceden 10 ay hapse mahkum olan 4 polisin gözaltındaki bir zanlıya korkunç işkenceler yaptığı ortaya çıktı..

Atılım Gazetesi muhabiri Şenol Gürkan’a işkence yaptıkları iddiası ile yargılanan ve 10 ay hapse mahkum olan 4 polisin, gözaltındaki kişlere çamaşır suyu içirdikleri, mahkeme tutanaklarına yansıdı. Defalarca Yargıtay tarafından bozulan ve 12 yıl sonra tamamlanan davanın gerekçeli kararı açıklandı.

Gazeteport’un haberine göre; 2001 yılında gözaltına alınan ve Ankara TEM Şube Müdürlüğünde işkence gördüğünü savunan Gürkan, cinsel organına tazyikli soğuk su tutulduğunu ve zorla çamaşır suyu içirildiğini öne sürmüştü. 12 yıl sonra karara bağlanan davada, Gürkan’ın deterjanlı su içtiğine ilişkin, Adli Tıp raporu bulunduğu vurgulandı.

Olayla ilgili Ankara Terörle Mücadele Şubesinde görevli polisler Murat Dedeoğlu, Gürah Ayhan, Ahmet Horoz, Mustafa Usul, Recep Comart, Rıfat Doğru, Atanur Arslan, Erdal Şimşek ve Tekin Taşlıova yargılandı. 5 polis beraat ederken Ayhan, Horoz, Arslan ve Taşlıova 10’ar ay hapse mahkum edildi.

Sanıklar hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken, ‘’Sanıkların memuriyet halleri ve sosyal durumları nedeniyle bir daha suç işlemeyecekleri kanaatine varıldığı” belirtildi. Sanıklar, 5 yıl hapis istemiyle yargılanmışlardı.