Gündem
29 Tem 2016 10:46 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:25

Gözaltına alınan gazeteciler adliyeye sevkedildi

FETÖ soruşturması kapsamında aralarında gazeteci Nazlı Ilıcak ve Bülent Mumay'ın da bulunduğu 21 gazeteci adliyeye sevk edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine  ilişkin soruşturmada gözaltına alınan aralarında Nazlı Ilıcak, Hanım Büşra Erdal,  Bülent Mumay ve Arda Akın'ın bulunduğu 21 gazeteci adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca  yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Nazlı Ilıcak, Seyit Kılıç, Yakup  Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan  Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup  Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Gözaltında bulunan 21 gazeteci, Gayrettepe'deki Asayiş Şube  Müdürlüğünden Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında aranan ve yurt dışında bulunan  gazeteciler Metin Yıkar'ın adresinde 2 banknot "B" ve "L" serisi 1 dolar, Bülent  Ceyhan'ın adresinde "C" serisi 1 dolar ve Abdullah Abdülkadiroğlu'nun adresinde  "K" seri 1 dolar ele geçirildiği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan 21 gazeteciyi  arama çalışmaları sürüyor.

Ayrıca gözaltına alınan Nazlı Ilıcak'ın, sekreteri takip edilerek yakalandığı belirtildi.