Medya Günlüğü
22 Nis 2018 11:12 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:10

Görüş bildirmek serbest! Doğan Medya'nın satışıyla ilgili özel bilgileriniz varsa...

Çiğdem Toker bugünkü köşesinde, Doğan Medya Grubu'nun satış işleminin Rekabet Kurulu incelemesinde olduğunu belirtirken, devir işleminin de kamuoyunun görüşüne açıldığını ifade etti.

Görüş bildirmek serbest! Doğan Medya'nın satışıyla ilgili özel bilgileriniz varsa...
Doğan Medya Grubu’nun, Demirören Holding’e satılmasının ardından tartışmalar sürüyor.

Konuyla ilgili olarak, CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, geçen günlerde Rekabet Kurulu (RK)'na bir şikâyet başvurusunda bulunmuştu.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker ise bugünkü köşesinde, bu devir işleminin Rekabet Kurulu incelemesinde olduğunu belirtirken, devir işleminin de kamuoyunun görüşüne açıldığını ifade etti.

Toker, "RK sitesinde, devirle ilgili belge, görüş vermek isteyenlere elektronik bir form sunuluyor. Görüş bildirmek serbest. Tabii ad, soyad bilgisi ile TC kimlik numarası kontrolü yapıldığını not düşelim" diye belirtirken, "Doğan Medya’nın Demirören’e devriyle ilgili sözü olanlar, 10 dosyaya kadar bilgi, bilge yükleyebiliyorlar. Bir de önemli not var: Sunulan bilgi, belge ya da görüşün gizli tutulması talebi varsa, ayrıca belirtilmesi isteniyor" dedi.

Toker'in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Hürriyet, Posta, CNN Türk, Kanal D ve diğerleri.

Sanki üzerinden aylar geçmiş gibi değil mi? Oysa baskın seçimden hemen önce bir numaralı gündem maddesi Doğan Medya’nın Demirören’e satışıydı.

24 Haziran kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 'patron' diyen Demirören’e devrinin hemen ertesine rastlamasına tesadüf diyelim. Devrin 700 milyon dolar Ziraat Bankası kredisiyle yapıldığını ve Ziraat’ın hâlâ sessiz olduğunu unutmuş değiliz.

Devir, şimdi Rekabet Kurulu (RK) incelemesinde. RK, satışın kendisine bildirilmesi üzerine, devir işlemini kamuoyu görüşüne açtı.

RK sitesinde, devirle ilgili belge, görüş vermek isteyenlere elektronik bir form sunuluyor. Görüş bildirmek serbest. Tabii ad, soyad bilgisi ile TC kimlik numarası kontrolü yapıldığını not düşelim.

Doğan Medya’nın Demirören’e devriyle ilgili sözü olanlar, 10 dosyaya kadar bilgi, bilge yükleyebiliyorlar. Bir de önemli not var: Sunulan bilgi, belge ya da görüşün gizli tutulması talebi varsa, ayrıca belirtilmesi isteniyor."