Teknoloji
25 Ağu 2021 09:40 Son Güncelleme: 25 Ağu 2021 09:44

Google Haritalar’dan Türkiye’yi sevindiren haber! Ücretini gösterecek...

Google Haritalar, Türkiye'de çok sevilecek bir yeniliği kullanıma sunuyor. Rota üzerindeki özel otoyolların ve köprülerin geçiş ücreti gösterilecek.

Google Haritalar yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Google Haritalar’a bu kez Türk sürücülerin seveceği bir özellik geliyor. Rota üzerindeki paralı yolların ücretini gösterecek. Rota oluştururken daha uygun alternatifleri önerecek.

KULLANICILARA SEÇİM YAPMA ŞANSI SUNULACAK

Google Haritalar, rota oluştururken en kısa yolu gösteriyor. Bu nedenle devlet tarafından işletilen otoyollar ile özel otoyollar sık sık karıştırılıyor. Uygulama ayarlarından “Ücretli geçişleri kullanma” seçeneğini kapatmayan sürücüler yanlışlıkla özel otoyollara giriyor ve yüksek ücretlerle karşılaşıyor.

Yeni özelliğin devreye girmesiyle birlikte ücretli ve ücretsiz yollar ayrı ayrı listelenecek. Ücretli yollardaki geçiş ücretleri gösterilecek. Kullanıcılar maddi tasarruf ve zamandan tasarruf seçenekleri arasında seçim yapacak.

Söz konusu özellik Google Haritalar’ın ABD’deki beta kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Beta çalışmalarının tamamlanmasının ardından Türkiye dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde herkesin kullanıma sunulacak.