Magazin
04 Kas 2016 14:12 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:38

Gönül Ülkü Özcan son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün akşam evinde hayatını kaybeden ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan için tören düzenlendi.

Kadıköy Haldun Taner Sahnesinde düzenlenen törende, Gönül Ülkü Özcan'ın öz geçmişi okunduktan sonra veda konuşmaları yapıldı.

Özcan'ın ailesi adına oğlu Kılıç Işılay, yaptığı veda konuşmasında, "Öncelikle burada olmanızdan dolayı hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Anneciğim 17 yaşında tiyatroya başladı. 70 senede her gün en iyisini vermeye çalıştılar. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle Türk tiyatrosuna bence yardım ettiler. Gülse Hanım'a buradan teşekkür etmek istiyorum, anneme yaptıkları yardımlar unutulmaz." dedi.Veda konuşması yapan torunu Tarık Gündüz ise tek tesellilerinin şu anda dedesiyle buluşuyor olmaları olduğunu ve kendi ailesinin çekirdek bir aile olduğunu belirterek, bir daha böyle üzüntülü bir durumla karşılaşmamalarını arzu ettiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da, "Öncelikle sevgili ailesinin ve Türk tiyatrosunun başı sağolsun. Çok önemli ve değerli bir sanatçımızı kaybettik. Aynı zamanda Uygur ailesi için de bir baba dostunu kaybettik. Tiyatroya verdiği değer ve katkılarla ismini ölümsüzler arasına yazdırmıştır. Kendisiyle en son görüştüğümüz zaman Gazanfer'i çok özlediğini ve unutamadığını söylemişti. Biliyorum ki şu an yanına gitti ve cennette bulaşacaklar." ifadelerini kullandı.Şehir Tiyatroları adına veda konuşmasını yapan Engin Gürmen ise şunları kaydetti:

"Oyunlarını defalarca seyretmiştim, çok hayrandım. 10 yıl onlarla beraber aynı sahneyi paylaştım. Benim için gerçekten büyük bir sanatçıydı. Bunun yanı sıra çok mütevazı bir hanım efendiydi. Hiç bir zaman egosunu kullanmadı. Onu seyirci genelde bir komedi oyuncusu olarak tanıdı fakat aslında kendisi büyük bir dram oyuncusuydu da. Kendisini sevgi ve saygıyla anacağım. Ruhu şad olsun."Gönül Ülkü Özcan, öğle namazını müteakip Üsküdar'daki Şakirin Camisinde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.