Polemik & Kulis
12 Eyl 2022 13:48 Son Güncelleme: 12 Eyl 2022 14:08

Gökmen Karadağ’ın Halk TV’deki istifasına dair olay iddia! ‘Ayrılma nedeni…’

Gazeteci Enver Aysever, Gökmen Karadağ’ın Halk TV’deki ani istifası ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu ve sebebinin İsmail Küçükkaya olduğunu ileri sürdü.

Halk TV’de dün sürpriz bir ayrılık yaşandı. Yaklaşık 2 yıldır kanalda görev alan ‘Açıkça’ adlı programının sunucusu Gökmen Karadağ, gece yarısı yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu.

“Hoşça kal Halk TV ve teşekkürler” diyen Karadağ, devamında “5 yıllık bir ekran ayrılığından sonra müthiş bir dönüş yaşadım. Ancak buraya kadar sürdü. Bu ayrılık kanalın değil benim inisiyatifimdir. Tüm izleyenlere, yoldaşlık edenlere sonsuz teşekkürlerimle… Pazar Açıkça’da son kez buluşmak dileğiyle…” ifadelerini kullandı.

Söz konusu ayrılık kanalın izleyicileri üzerinde şok etkisine neden olurken Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, saatler sonra yaptığı paylaşımla Gökmen Karadağ’a çağrıda bulunmuş ancak yanıt alamamıştı.

Gökmen Karadağ’ın, Halk TV’den ani istifası ile ilgili Gazeteci Enver Aysever’den dikkat çeken bir iddia geldi. İsmail Küçükkaya’nın, Korkmaz Karaca’ya övgüler düzdüğü videosunu paylaşan Aysever, “Gökmen Karadağ’ın ayrılma nedeni” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım ve söz konusu video…

Fox TV’den Halk TV’ye geçen İsmail Küçükkaya’nın kanalda rahatsızlığa neden olduğu konuşuluyordu. Konu ile ilgili sessizliğini önceki gün Independent’tan Nevzat Çiçek’e bozan Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, MedyaRadar’ın gizemli yazarı Keskin Kalem’in de gündeme getirdiği iddialara da cevap vermiş ve transfer ücretinin miktarına dair soruyu es geçerken “Bize gelişinin parayla ilgisi yok” demekle yetinmişti.

İsmail Küçükkaya transferinin kanalda ‘rahatsızlığa’ neden olduğunu dile getiren Keskin Kalem, şunları yazmıştı:

“Kanal resmen kaynıyor! Küçükkaya krizinin emekçide yarattığı rahatsızlık had safhada. Şimdiii öncelikle Küçükkaya transferinin, kanalın diğer ağır toplarını resmen çileden çıkardığı haberleri geliyor keskin kulaklarıma. Şirin Payzın gibi isimler, gizli gizli değil, açıktan Küçükkaya transferinin çok yanlış olduğunu ve hatta kendi imajlarına zarar vereceğini her yerde dillendiriyormuş. ‘Her gün yolsuzluklarını haber yaptığımız, Külliye’den bile kovulan bu tiplerle ilişkisi olan birinin bagajı hepimize zarar verir’ denildiği de iddia ediliyor. Bir diğer huzursuzluk nedeni de Küçükkaya’nın maaşı, aldığı transfer parası ve ekibi. Mahiroğlu ısrarla ortaya atılan 3 milyon dolarlık transfer parası iddiasını reddediyormuş. Ve ‘transfer parası doğru ama o kadar değil. Maaşı da makul, zaten bunları biz ödemiyoruz, parası dışarıdan’ diye yakın çalışma ekibine açıklama yapıyormuş. Ancak hala paranın nereden geldiği meçhul!”