Gündem
22 Mayıs 2024 08:50 Son Güncelleme: 22 Mayıs 2024 09:14

Gizli tanık ile ilgili bomba ifade! Güzellik merkezinden de onlar çıktı!

Ankara’da siyaset gündemini meşgul eden Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün güzellik merkezlerinin kurşunlanması olayına da karışmışlar. Örgütün iki numaralı ismiyken ‘M7’ koduyla gizli tanık olan Serdar Sertçelik’in, güzellik merkezi sahibi Mehmet Erdal Bilir’i darp ettiği ortaya çıktı. Bilir, 28 Kasım 2023 tarihinde verdiği savcılık ifadesinde kendisini döven kişinin Cem Sertçelik olduğunu söyledi. Bilir, ayrıca boşandığı eşi Ece Ronay ile Sertçelik arasında bir ilişkinin olduğunu da söyledi.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, Günlerdir Ankara gündeminden düşmeyen Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Örgüt lideri Kaplan ile örgütün iki numaralı ismi iken gizli tanık olan Cem Sertçelik’in isimleri Ece Ronay Güzellik Merkezi’nin kurşunlanma olayında geçtiği ortaya çıktı. Ece Ronay Taylan’ın boşandığı eşi Mehmet Erdal Bilir’in savcılığa verdiği ifadesine MedyaRadar ulaştı.

Bir dönem AK Parti'den milletvekilliği aday adaylık başvurusu da yapan Bilir’in savcılık ifadesi şöyle;

MUHAMMED YAKUT’LA TEHDİT ETTİ

‘‘Ben 31 Mayıs 2023 tarihinde Ece Ronay Taylan isimli şahıstan resmi olarak boşandım. Biz anlaşmalı olarak boşandık. Ece Ronay Taylan, açtığı güzellik merkezleri için benden 15 milyon para aldı. Bu paranın 6 milyonluk kısmını bankadan ve elden ödedi. Bana 9 milyon ödenmemiştir. Bununla ilgili olarak hukuki süreci 20 gün önce başlattım. İcraya verdim. Tanıdığım ve tanımadığım kişileri aracı olarak kullanarak bu parayı ödemeyeceğini söyledi. Ayrıca talep etmeye devam edersem de başıma geleceklerden sorumlu olmayacağını söyledi. Bu tehditleri telefonla görüşerek ve mesaj atarak yapmıştır. Bana 15 gün önce Muhammed Yakut isimli şahısla görüştüğünü ve beni o şahsa havale ettiğini söyledi. Sürekli de bu isimle beni tehdit etti. Açık hatlardan beni arayanlar tabelayı indirmem için tehdit ettiler. Bu şahıslarla bir daha muhatap olmamak için 16 Kasım 2023 tarihinde tabelaları indirdim. Tam bitti derken tanımadığım şahıslar benim Yenişehir’de bulunan güzellik merkezini kurşunlamışlardır. Benim işyerimi kurşunlatan tek kişi Ece Ronay Taylan’dır.

BENİ DARP EDEN KİŞİ SERDAR SERTÇELİK’Tİ!

1 Temmuz 2023 günü ben İzmir Çeşme'de arkadaşlarımla tatil yaparken bir şahıs beni aracıma bindiğim esnada yanıma gelip darp etti. Ben bu olayla alakalı herhangi bir yere gidip şikayette bulunmadım. Fakat darp edildiğim ana ilişkin görüntüler internet sitelerine servis edildi. Ben bu olayı yine Ece Ronay isimli şahsın yaptırdığını biliyordum fakat arada çocuğum olduğu için konuyu uzatmadım ve şikayette bulunmadım. Bu olaydan bir süre sonra beni darp eden şahsı Serdar Sertçelik isimli şahsın tuttuğunu ve bu Serdar isimli şahsın da Ece Ronay Taylan ile ilişkisi olduğunu öğrendim. Ayrıca Serdar Sertçelik isimli şahsın Ayhan bora kaplan isimli şahısla da bağlantısı olduğunu öğrendim. Darp olayını Ece Ronay Taylan tarafından planlanarak Serdar Serçilik isimli şahsın azmettirme ile yapıldığını düşünüyorum. Bu olayla alakalı da Ece Ronay Taylan ve Serdar Sertçelik'ten şikayetçiyim. dedi"

KUMARHANE SAHİPLERİYLE İLİŞKİSİ VAR

Adli kontrol şartıyla serbest kalan ece Ronay Taylan hakimlikte şu ifadeyi vermişti:

‘’Bir gün 'Muhammet Yakut' ismi ile sahte olduğu anlaşılan bir hesaptan hesabıma 'Sen temiz ticaret yapıyorsun. Fakat senin ismin ile çalışan Kurtköy şuben mail order yapıyor' şeklinde bir mesaj geldi. Ben bu durumu Mehmet'e söyledim. Mehmet benden alacağı olmadığı halde 9 milyon liralık alacağı olduğunu iddia etmektedir. Bunu hatta canlı yayında da açıkça söyledi. Ben Mehmet'in mal varlığının denetlenmesi yönünde paylaşımlar yaptım. Mehmet'in araçlarının 'Akamotor' isimli galeride olduğunu belirttim. Daha sonra burası kurşunlanmış. Ben asla hedef göstermedim. Benim onayım olmadan isim hakkımızı başkalarına satmaya başladı. İş yerine gittiğimde pos cihazından veya yapılan ödemelerin Vural Kurtlar isimli şahsa direkt olarak gittiğini gördüm. Mehmet'in yavaş yavaş karanlık diye tabir edebileceğimiz insanlarla ilişki kurduğunu hatta Gürcistan'daki kumarhane sahipleri ile ilişki kurmaya başladığını duymaya başladım’’