Gündem
21 Haz 2013 16:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:14

GEZİ PARKI İPTALLERİNE BİR YENİSİ EKLENDİ! SLAYER GELMİYOR!

Gezi Parkı olayları ve sonrasında yaşanan gerginlik nedeniyle iptal edilen kültür-sanat etkinliklerine bir yenisi daha eklendi.

Yetkililer, 29 Haziran’da gerçekleştirilmesi planlanan festivalin iptal edildiğini açıkladı.Bu yazın tek metal festivali olarak 29 Haziran’da Maslak Arena Refresh The Venue Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşması öngörülen, Slayer’ın da sahne alacağı Hi-Voltage 2013 iptal edildi.

İşte organizasyon şirketinden gelen açıklama:

"31 Mayıs 2013’te Gezi Parkı’nda başlayarak Türkiye’nin geneline yayılan kitlesel, barışçıl, birlik ve dayanışma temelli eylemlerin Türkiye için önemli bir süreci ifade ettiğine inanıyoruz.

Provokasyonlara ve şiddete kapılmadan demokratik haklarını kullanan herkesin, özellikle de gençliğimizin önünde saygıyla eğiliyor, bu sürecin Türkiye için çoğulcu demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü ve bireysel özgürlükler temelinde daha sağlıklı bir geleceğe katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Charmenko ve Charm-Music olarak dostumuz ve eski çalışma arkadaşımız Lobna Al Lamii başta olmak üzere bu olaylarda yaralanan, zarar gören herkes için acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İçinde bulunduğumuz sürecin hassasiyetini göz önünde bulundurarak, bu yıl ikincisini düzenleyeceğimizi duyurduğumuz Hi-Voltage etkinliğini bu sene gerçekleştirmeme kararı aldık

Bilet iadeleri için Biletix en kısa zamanda bilet satın alanlarla e-mail ve SMS yoluyla iletişime geçecektir.

Gelecek yıl görüşmek umuduyla…"