Polemik & Kulis
06 Eyl 2021 13:56 Son Güncelleme: 06 Eyl 2021 14:04

Geri dönmeye hazırlanan Flash TV’de sular durulmuyor! Kimlere teklif gitti?

Türk televizyon tarihinin fenomen kült yapımlarına imza atan ve geri dönmek için gün sayan Flash TV ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini Hakan Aygün’ün üstlendiği Flash TV yayın hayatına yeniden başlamak için gün sayıyor. İddialı bir haber merkezi kurmak isteyen Aygün’ün, duayen televizyoncu Uğur Dündar ve Fatih Portakal’a Ana Haber için teklif götürdüğü medya sitelerinde yer almıştı. Bu usta iki ismin kararı bilinmemekle birlikte, Flash TV’nin Ankara Temsilciliği için Yeni Çağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ile anlaşıldığı yazıldı.

İKİ SÜRPRİZ İSME TEKLİF GİTTİ

Tüm bunların yanı sıra kanalla ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Haber İskelesi’nin özel haberine göre Uğurluoğlu‘dan sonra Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Karar yazarı Akif Beki’ye de teklif götürdü. Beki‘nin yanıtı henüz bilinmiyor.

Öte yandan Aygün‘ün Flash Tv için düşündüğü bir diğer ismin ise eski çalışma arkadaşı Saba Tümer olduğu ileri sürüldü. Hakan Aygün ile Saba Tümer uzun yıllar Show TV’de birlikte çalıştı. Saba Tümer’in yeniden ekranlara dönmek istediği ve bu teklife sıcak baktığı da gelen iddialar arasında…

Ve bir bomba transfer iddiası da Lerzan Mutlu ile ilgili. Gündüz kuşağı programı için ünlü şarkıcı Lerzan Mutlu’ya teklif götürüldüğü ileri sürüldü.

‘AİLE İÇİNDE’ TATSIZ OLAYLAR YAŞANIYOR

Transferle ilgili iddialar şimdiden heyecanlandırırken Flash TV’de aile içinde büyük bir kavganın yaşandığı da konuşulanlar arasında... Uzunca bir süredir küs olan Mehmet – Ömer Ziya Göktuğ kardeşlerin arasının Flash TV yüzünden giderek açıldığı öne sürüldü.

İddialara göre Flash TV’nin yüzde 50 ortağı olan ağabey Mehmet Göktuğ kanalın yeniden açılmasını istemiyor. Bu konudaki kararlı tavrını da kardeşi Ömer Ziya Göktuğ’a bildirdi. Ağabey Mehmet Göktuğ’un bu tavrı yüzünden Ömer Ziya Göktuğ talimatı ile Flash TV’nin Bursa merkezindeki Tower Plaza‘ya alınmadığı da konuşuluyor.

Haber İskelesi’nde yer alan iddiaya göre korumalar Ömer Ziya Göktuğ’un emirleri doğrultusunda randevusuz hiç kimseyi binaya sokmuyor. Öte yandan ağabey Mehmet Göktuğ’un yüzde 50 ortağı olduğu Flash TV için hukuki süreci başlattığı belirtiliyor.

Tüm bunların yanında Mehmet Göktuğ‘un Flash TV ile ilgili yapılan tüm anlaşmaların ‘YOK hükmünde’ olduğunu ve yapılan harcamaların hangi para ile yapıldığının incelenmesini istediği ifade ediliyor. İddiaların doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek...