Kültür Sanat
05 Şub 2021 13:50 Son Güncelleme: 05 Şub 2021 13:54

George R.R. Martin: 'İnternetteki pislikler yüzünden açıklamayacağım'

Game of Thrones (GOT) evreninin yaratıcısı George R.R. Martin, yeni kitabı Kış Rüzgarları (The Winds of Winter) için tarih vermeme nedenini açıkladı.

Pandemi döneminden yararlanıp Kış Rüzgarları (The Winds of Winter) adlı yeni kitabı üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Game of Thrones (GOT) evreninin yaratıcısı George R.R. Martin, 2020'de kitabın yüzlerce sayfasını kaleme aldığını açıkladı.

NTV'nin aktardığına göre 2 Şubat'ta bloğunda bir açıklama yapan Martin, "Kitaba başladığımdan beri geçirdiğim en iyi sene. Neden mi? Bilmiyorum. Belki tecritten. Ya da sadece şanslıydım" dedi.

“BENİ ÇARMIHA GERMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR”

Martin, bu sözlerin ardından kitabın tatmin edici bir sona ulaşması için yüzlerce sayfa daha yazması gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti:

“Umarım 2021 bunun içindir. Ne zaman bitireceğim konusunda hiçbir tahminde bulunmayacağım. Bunu her yaptığımda internetteki pislikler tahmini bir söz olarak kabul ediyor ve tarihi geçirdiğimde beni çarmıha germeyi dört gözle bekliyor. Söyleyeceğim tek şey umutlu olduğum.”

Evrenin birçok hayranı, Kış Rüzgarları'yla serinin 7. kitabı A Dream of Spring'in (Bir Bahar Hayali), Game of Thrones dizisinin tartışmalara yol açan sonunu telafi etmesini umuyor.