Gündem
03 Oca 2016 11:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:16

Genelkurmay'dan Karakaya için taziye: Dik duruşundan asla taviz vermemiştir

Yeni Akit'in haberine göre, Genelkurmay kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hasan Karakaya’nın ölümü dolayısıyla taziyelerini iletti.

Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü'nün, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya için taziyelerini ilettiği ve "dik duruşundan asla taviz vermemiştir" dediği iddia edildi.

Yeni Akit'in haberine göre, Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katıldığı Arabistan gezisi sırasında, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hasan Karakaya’nın ölümü dolayısıyla taziyelerini iletti.

"DİK DURUŞUNDAN ASLA TAVİZ VERMEMİŞTİR"

Habere göre Hasan Karakaya’nın oğlu Fatih Karakaya ile görüşen Tuğgeneral Özkürkçü, Hasan Karakaya’nın "Türkiye’nin en önde gelen gazetecilerden" olduğunu belirterek, “Haksızlığa karşı en zor zamanda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir” dedi.

YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR BOŞLUK

Haberde Özkürkçü'nün, Karakaya'nın ölümüyle birlikte "Türk gazeteciliği açısından yeri doldurulamayacak bir boşluğun oluşacağını" söylediği; başta ailesi olmak üzere, Akit camiasına, Türk Basınına ve okurlarına, Genelkurmay Başkanlığı adına başsağlığı dileklerini ilettiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU DA ARAMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Hasan Karakaya ile torunu Mustafa Asaf'ın ölümü nedeniyle Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nu telefonla arayarak başsağlığı dilemişti.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, "Hasan Karakaya ve Mustafa Asaf'a Allah'tan rahmet, Karakaya, Karahasanoğlu ve Yeni Akit ailesine başsağlığı" dileklerini ilettiği belirtilmişti.