Televizyon
03 Nis 2014 10:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:03

Gelinin yalanı başını yaktı! Seda Sayan'ın cezası rekora koşuyor!

Seda Sayan'ın ''Gelin-Kaynana'' adlı programı bir ay içinde 2. cezasını aldı. Toplam ceza 837 bin lira oldu.

Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı ''Kaynana-Gelin, Seda'ya gelin'' adlı program için Kanal D'ye 2. kez, 418 bin 963 lira para cezası verildi. Bir ay içindeki toplam ceza tutarı da, 837 bin 926 lira oldu.

RTÜK toplantısında 29 Ocak 2014 günü yayınlanan program ele alındı. Programa katılan ''Leyla'' adlı kaynana, gelinini şikayet etti ve ''Çok yalan söylüyor. Evlilikleri de zaten yalanla başladı'' dedi. Stüdyoda bulunan ''Kamile adlı gelin ise ''Pembe yalanlar olur ama evliliğimi etkileyecek yalan söylemedim'' cevabını verdi.

RTÜK raporunda ''Programda ailede özel sayılan durumlar açıklanıp, gerginliğe neden olunmuştur. Seda Sayan gerginliği hafifletmek yerine, daha çok üzerine gidip alevlendirmiştir'' denildi. RTÜK üyeleri de ''Ailenin korunması ilkesini ihlal'' gerekçesiyle, Kanal D'ye, 418 bin 963 lira para cezası verdi.

RTÜK bir süre önce de aynı programın 24 Ocak günü yayınlanan bölümü için aynı miktar ceza vermişti. Bu programda da ''Özlem'' adlı gelin ''Kayınvalidem, bebeğimin giyimine, yemeğine, uykusuna bile müdahale ediyor'' demiş, kayınvalide ise ''Evde her işi ben yapıyorum o hiç bir şeyle ilgilenmiyor'' cevabını vermişti. Damat da annesinin tarafını tutup, eşini eleştirmişti. RTÜK bu program için de Kanal D'ye aynı gerekçeyle 418 bin 963 lira para cezası vermişti.