Gündem
10 Tem 2021 19:02 Son Güncelleme: 10 Tem 2021 23:12

'Gazi' denildi, gerçek başka çıktı! İşte Ahmet Onay'ın 15 Temmuz videosu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öptüğü, Peker'in araba hediye ettiği, 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay’la ilgili bir video ortaya çıktı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öptüğü, suç örgütü lideri Sedat Peker'in araba hediye ettiği "15 Temmuz gazisi" Ahmet Onay'ın, o gece ayağının çizildiği, kan tuttuğu için fenalaştığı iddia edildi. Konuyla ilgili sosyal medya bir video da paylaşıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı’nda "yaralandığı" belirtilen ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerde yatarken alnından öptüğü 18 yaşındaki Ahmet Onay, meydanlardaki "demokrasi nöbeti"ni sürdüreceklerini söylemişti.

Ahmet Onay'la ilgili çıkan haber şöyle:

Ailesiyle Esenyurt'ta yaşayan Onay, darbe girişiminden haberdar olduktan sonra arkadaşlarıyla Atatürk Havalimanına gitti. Onay, burada darbe girişimine karşı verdiği mücadele sırasında yaralandı. Yere yığılan Onay'ı, özel uçağı Atatürk Havalimanı'na inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanına giderek alnından öptü. Cep telefonuyla çekilen bu görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasıyla Onay, darbe girişimine karşı duruşun sembol isimlerinden biri oldu.

Onay, hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından meydanlarda "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.