Gündem
21 Ara 2015 11:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:15

Gazetecilerden Ümit Özat'a protesto!

Malatyaspor - Samsunspor karşılaşması sonrası Samsunlu basın mensupları Ümit Özat'ı protesto ederek, toplantı öncesi basın odasını terk etti.

Samsunlu basın mensuplarının dışarı çıkmasının ardından değerlendirmede bulunan Özat, "Güzel bir maç oldu. Kazanabileceğimiz bir maçtı ama ikinci yarı Yeni Malatyaspor daha üstün oynadı.

Yeni Malatyaspor da kazanabilirdi, biz de. Ortada 1 puan var. Balıkesirspor, Giresunspor ve Göztepe'ye yenilmeseydik, bu 1 puan bizim için çok değerli olacaktı. Onlarla berabere kalsak bugün 27 puanda olacaktık.

Kayseri Erciyesspor'u yenip ilk yarıyı 27 puanla kapatırsak, ilk yarı için başarılı bir puan elde etmiş oluruz. Biz çok iyi bir çıkış yaptık, ama ilerleyen mevsim şartları hem de dar kadromuzdan dolayı zaman zaman gerekli müdahaleleri yapamadık. Ama ben hala oyuncularıma inanıyorum" dedi.

"İÇLERİNDEKİ YALANCIYI BULACAKLAR"

Özat, Samsunlu basın mensuplarıyla aralarındaki durumu da şöyle değerlendirdi:
"Gerginlik yok, sadece gerginliği yaratan, buradan çıkan meslektaşlarınız. Yalan haber yaptıkları için antrenmanları basına kapattık. Bir kişinin yaptığını üstlerine alındılar, hiç umurumda değil. Ben olduğum sürece antrenmanlara giremeyecekler. Önce içlerindeki yalancıyı bulacaklar. Ben 4 ay boyunca antrenmanı basına açtım. 4 ay aralıksız açtım. Yalan haber yaptıkları sürece, iftiralı haber yaptıkları sürece, ben orada olduğum sürece antrenmana giremeyecekler. Gerginliği yaratanlar Samsunspor'un menfaatini düşünmeyen, iyiliğini istemeyen insanlar. Dolayısıyla ben de çok takmıyorum.

Sezon başında çok iyi çıkış yapıldı. Geriden gelip bugün bu puanı yakalayıp, Play-Off barajının içerisine girmiş olsaydık, bugün kimsenin diyecek bir şeyi yoktu, ama çok hızlı geldiğimiz için sonrasında yaşanan sert bir düşüş, kötü gidiş gibi değerlendirildi. Halbuki bu takım geçen sene 19 puanla ilk yarıyı kapattı. Şu anda 24 puanı var. Dolayısıyla kulübün, başkanın, yönetimin hangi şartlarda kulübü bir yerlere getirmek için uğraştığını hepimiz biliyoruz. Kulübün 55 milyon TL'ye yakın borcu var. Başkan sağ olsun yönetimle bu işi bir arada götürmeye çalışıyor. Biz de gecemizi gündüzümüze katarak, bu oyuncuları geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.