Gündem
26 Tem 2015 20:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:45

Gazeteciler, Bülent Arınç'ın sözlerini yargıya taşıyor!

Tanınmış gazeteciler, Evrensel ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak.

"24 Temmuz Basın Özgürlüğü Günü"nde Habertürk TV'de katıldığı bir programda gazeteleri hedef gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın o sözleri mahkemeye taşınıyor.

Gazeteciler, canlı yayında Evrensel gazetesi ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Arınç hakkında yarın saat 10:00'da Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunacak. 

Twitter'dan duyuru yapan gazeteciler; "Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım" ifadeleriyle ortak bir açıklamada bulundular.

Arınç, Habertük TV'deki konuşmasında; "Diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Terör örgütünü övüyorlar. Benim daha sözlerim bitmedi. Elimde bir dosyayla geldim ama süre kalmadı. Bakın size göstereyim. Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Bunlara dava açsak cezalara boğulurlar. Terör örgütünün eylemlerini öven ifadeler kullanıyorlar. Bazı isimlerle köşe yazıları yazıyorlar. Ama biz onlara bu kadar çok dava açsak bu davaları da kullanırlar. Yine çıkar aynı şeyleri yazarlar” ifadelerini kullanmıştı.

İşte, suç duyurusunda bulunacak olan gazetecilerden bazıları: 

Celal Başlangıç, Fatih Polat, Meltem Akyol, Barış İnce, Melda Onur, Elif Yılmaz, Esra Arsan, Erol Önderoğlu, Uğur Güç, İnci Hekimoğlu, Gökhan Durmuş, Michelle Demishevich, Mehmet Güç, Şenay Aydemir, Ceyda Karan, Fehim Işık, Ahmet Şık, Ahmet Tulgar, İshak Karakaş, Elif Ilgaz, Özgür Mumcu, Nazmi Belge, Meriç Şenyüz ....