Televizyon
29 Eyl 2015 11:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:54

Gazeteci taciz haberi yaparken taciz edildi!

BBC gazetecilerinden Sarah Teale, kadınların taciz edilmesiyle ilgili hazırladığı haberin bir kısmını çekerken, yoldan geçen bir adamın sözlü tacizine uğradı.

Sarah Teale geçtiğimiz hafta İngiltere’nin Nottingham şehrinde bir sokakta kadınların uğradığı tacizlerle ilgili bir haber yaparken, yoldan geçen bir adamın sözlü tacizine uğradı. Durumu sonra Twitter hesabından, ‘ironin böylesi!’ olarak niteleyen Teale, videonun sonrasında tacizciye, ‘işte tam da böyle!’ diyerek tepkisini gösterdi.

Sara Teale, yanından geçen adam onu sözlü olarak taciz etmeden önce, çevrimiçi ortamda yapılan bir araştırmanın sonuçlarından bahsediyordu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 95’inin sokakta tacize uğradıklarını veya aşağılandıklarını söylediklerini belirten Teale, sonrasında büyük bir çoğunluğundan sokakta el ile taciz edildiğini açıkladığını söyledi.

Tam o sırada yanından geçen bir adam kendisini sözlü olarak taciz etti. Teale bunun üzerine, ‘Evet, tam olarak böyle’ dedi.

BBC’ye yaptığı açıklamada adamın söylediklerinden dehşete kapıldığını belirten Teale,  ‘Bunun şakası yok, komik değil ve hiç kimse buna katlanmak zorunda değil’ diye de ekledi. Videoyu geçtiğimiz hafta Facebook sayfalarına yükleyen BBC Radio Nottingham ekibi, tacizcinin söylediklerini sansürledi.