Gündem
29 Mar 2021 22:46 Son Güncelleme: 29 Mar 2021 22:48

Gazeteci Şamil Tayyar’dan olay yaratacak çıkış! Kürşat Ayvatoğlu'nu AK Parti'ye kim soktu?

Gazeteci Şamil Tayyar, Kürşat Ayvatoğlu'nun kokain kullandığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından AK Parti’nin hızlı refleks gösterdiğini söyledi.

AK Parti Genel Merkezi'nde görevli olan Kürşat Ayvatoğlu'nun sosyal medyada kokain kullandığı görüntülerin ortaya çıkması sonrası savcılık soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ayvatoğlu ifadesinin alınması sonrası serbest bırakılmıştı. Ancak Ayvatoğlu'nun arkadaşlarının ifadeleri sonrası yeniden gözaltına alındı. Öte yandan AK Parti, Kürşat Ayvatoğlu'nun Genel Merkez'deki görevine son verdi.

AYVATOĞLU'NU AK PARTİ'YE KİM SOKTU?

Kürşat Ayvatoğlu'nun skandal görüntülerinin ortaya çıkması sonrası başta AK Parti olmak üzere her yerden sert tepki gelirken, uyuşturucu kullanan bir kişiyi kimin partiye aldığı ise merak konusu oldu. AK Partili eski vekil ve gazeteci Şamil Tayyar, AK Parti'nin olayla ilgili çok hızlı refleks gösterdiğine dikkat çekerek, Ayvatoğlu'nu kimin partiye aldığının sorgulanması gerektiğini söyledi.

Tayyar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"AK Parti, kokainci gençle sınavından geçti. İçindeki taciz/tecavüz salgını karşısında savunmaya geçen CHP gibi yapmadı, üzerine gitti. Gencin iş akdini feshetti, sonra tutuklandı. Şimdi ders çıkarma zamanı. Sadece çürük elmalar değil sepete atanlar da ayıklanmalı."