Gündem
27 Haz 2013 13:49 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:15

GAZETECİ MUSA AĞACIK'A KORUMA DAYAĞI!

Başbakan'ın akil insanlar ile gerçekleştiği toplantının ardından soru soran gazeteci Musa Ağacık, tartaklandı

Başbakan Erdoğan'ın dün  Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde akil insanlar ile  gerçekleştiği toplantının ardından soru soran gazeteci Musa Ağacık Başbakanlık korumaları tarafından tartaklandı.

Ağacık yaşananları şöyle anlattı:
"Bugün Dolmabahçe'de, Başbakan'ın akil adamlarla yaptğı toplantının ardından kapının önünde bekliyordum. Kapının önüne ilk olarak İzzettin Doğan, daha sonra ise Hülya Koçyiğit ve Fuat Keyman geldi. Gazeteciler etrafına toplandılar. Bende bu sırada onlara şu soruyu sordum:
Gezi Parkı'nda direnen halka saldıran polise 'benim polisim' destan yazdı diye sahip çıkan bir başbakanın toplumsal barış getireceğine inanıyor musunuz?

GİDİN AMİRİNİZE SORUN O BENİ BİLİR DEDİM AMA...
Sorduğum soru o sırada dışarıda bekleyen başbakanın korumalarını rahatsız etmiş olacak ki yanıma gelip kolumdan çekmeye başladılar. 'Sen şu kenara gel' dediler, 'neden geleceğim' dedim. 'Kimsin sen ne işin var burada' dediler 'gazeteciyim' dedim. 'Gazeteci kimliği göster' dediler, 'amirleriniz orada beni bilir. Gidin ona sorun' dedim. 'bizi o gönderdi' dediler, gazeteci kimliğimi görmelerine rağmen beni tekmeleyerek kollarımdan çekiştirip tartaklayarak oradan uzaklaştırdılar.

Ben de 'burası bir diktatörlük mü yoksa demokratik bir ülke mi bunu yapmaya ne hakkınız var ben gazeteciyim istediğim soruyu sorarım' dedim. Uzaktan da olsa oradaki gazetecilere bağırararak 'gazetecilik yapın soru sorun' dedim.

GAZETECİLER SORU SORMUYOR
Çünkü maalesef gazeteciler, 'Başbakan size ne dedi' gibi suya sabuna dokunmayan sorular soruyorlar. benim sordugum sorunun doğru bir soru oldugunu düşünüyorum, çünkü mesele toplumsal barışsa ülkenin hiçbir yeri birbirinden ayrılamaz. Bütün bunlar Fuat Keyman'ın gözlerinin önünde oldu. Fuat Keyman müdahale etmek yerine arkasını dönüp hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. Bu insanların akil adam değil Başbakanın memuru olduğuna bir kez daha inandım.