Gündem
17 Haz 2021 09:40 Son Güncelleme: 17 Haz 2021 11:51

Gazeteci Lube Ayar fena dolandırıldı! "Belki benim paramla tatil yapıyordur"

Tatil için villa kiralamak isteyen Gazeteci Lube Ayar dolandırıcılar tarafından fena dolandırıldı. 4 bin lirasını fena dolandırıcılara kaptıran Ayar, başından geçenleri anlattı.

Son günlerde dolandırıcılar tatil için kiralık villa arayanları hedeflerine aldı. Kurumsal emlak sitelerine villa ilanı veren dolandırıcılar binlerce liralık kaparo toplayıp kaçıyor. O mağdurlardan biri de gazeteci Lube Ayar oldu.

Ayvalık Cunda’da günlüğü 800 liradan villa kiralamak isteyen Ayar’ın planı adeta burnundan geldi. Dolandırıcıların kurbanı olan Lube Ayar, “Emlakçı da kendini gösterdi. Her şey tamam olarak gözüküyordu.” dedi.

"BENİM PARAMLA TATİL YAPIYORDUR"

4 bin liraya yakın parayı havale olarak gönderen Ayar, “İstanbul'da evin kirasını beyefendiye vermiş oldum. Belki de benim paramla tatil yapıyordur.” diye konuştu.

Dolandırıcı, "Kira ücretinin yarısını almak zorundayız" deyince Ayar da bu kabul etti. Ayar'a görüştüğü kişinin değil de başak bir kişinin hesabına havale yapılmasını istendi. Ayar da "Neden böyle" diye sorunca dolandırıcı da hesabın sahibinin ortağı olduğunu söyledi.

PARADAN SONRA ORTADAN KAYBOLDU

Dolandırıcı yatırılan paradan sonra ortadan kayboldu.

Emlak sitesinin savunması da hayrete düşürdü. Emlak sitesinden yapılan açıklamada “Keşke evi görmeden ödeme yapmasaydınız.” denildi.

Ayar'da bunun üzerine, “Hanımefendi, tatile bir kez gittiğim bir yere ev görmeye şansım yok.” dedi. Ayar'da “Siz de buna çanak tutuyorsunuz.” dedi.

İlan sitede halen aktif olarak duruyor, fakat başka bir villanın fotoğrafı bulunuyor.