Polemik & Kulis
20 Kas 2019 20:16 Son Güncelleme: 21 Kas 2019 09:53

Gazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, akşam saatlerinde Ankara'nın Dikmen semtindeki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişi tarafından saldırıya uğradı.

Gazeteci Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı

Beyzbol sopalı saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Ahmet Takan'ın omzunda asılı olan çantasına, beline ve sırtına isabet etti. Çantasında bulunan telefonu kırılırken vücudunda da ekimoz oluştu.

Takan'ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

'DARP RAPORU' VERİLDİ

Saldırı sonrası Takan'ın apartman komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan'ın oturduğu bina önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu.

Takan daha sonra 29 Mayıs Hastanesine kaldırıldı. Bir bacağı da aksayan Takan'a “Darp raporu” verildi. Takan karakola giderek ifade de verdi ve şikayetçi oldu.

“YILLARDIR TEHDİT ALIYORDUM”

Hastanede ilk tedavisinin ardından olayı anlatan Ahmet Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

Takan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise “Evimin önünde güpegündüz uğradığım kahpece saldırı sonrasında telefonum parçalandı. Bana ulaşan, ulaşamayan tüm dostlarıma sevenlerime çok teşekkür ediyorum. Dönüş yapamıyorum. Gayet iyiyim! Doğruları yazmaya devam edeceğim. Ölene kadar ATATÜRK ve Hasan Tahsin'in izinden ayrılmayacağım” diye yazdı.

Daha önce de İYİ Parti'ye yakınlığyla bilinen Yeniçağ gazetesi Yavuz Selim Demirağ ve Odatv yazarı Sahabattin Önkibar saldırıya uğramıştı.

Yavuz Selim Demirağ'a yönelik saldırıda da beyzbol sopaları kullanılmıştı.

MHP'DEN SERT YANIT 

Ahmet Takan, “Devlet Bahçeli, Aralık ayı sonunda Genel Başkanlığı bırakacak, aktif siyaseti terk edecek. MHP’nin başına yeni bir isim gelecek” diye yazmış, MHP’den bu satırlara çok sert yanıt gelmişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ahmet Takan için, "Kiralık kalemini bu sefer, MHP’de Genel Başkan değişikliği hevesine düşenlerin ekmeğine yağ sürmek amacıyla kullanmaktadır. Ahmet Takan gibileri takacak kimse de yoktur" ifadelerini kullanmıştı.