Gündem
03 Ağu 2012 11:39 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:59

GAZETE SAHİBİ BELEDİYE BAŞKANI KAVGASI KARAKOLDA BİTTİ!

Bir gazetenin sahibi ile kadın belediye başkanı arasında çıkan tartışma arbedeyle son buldu!

Aydın'da yerel bir gazetenin sahibi Süleyman Topbaş, Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun, özel güvenlik görevlisini sivil ve makam şoförü olarak kullanmasını haber yapmak için fotoğraf çekince, arbede çıktı..

Gazeteci Süleyman Topbaş, Başkan Çerçioğlu ve makam şoförü Özcan Durmaz’dan şikayetçi oldu. Durmaz da daha sonra polis merkezine giderek gazeteci Topbaş’tan şikayetçi oldu.

Olay, bugün 11.00 sıralarında Belediye Hizmet Binası önünde meydana geldi. Aydın’da yerel bir gazetenin sahibi olan Süleyman Topbaş, daha önce 5188 Sayılı Özel Güvenlik Yasası gereğince, Özel Güvenlik Görevlisi’nin makam şoförü olarak çalıştırılamayacağı yönünde haber yaptı.

Süleyman Topbaş bugün de  Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sivil olarak makam şoförlüğünü yapan özel güvenlik görevlisi Özcan Durmaz’ın makam otomobilinin flamasını takarken fotoğrafını çekti.
Fotoğrafının çekildiğini gören Özcan Durmaz, otomobile binmek için binadan çıkan başkan Çerçioğlu’na durumu anlattı. Başkan Çerçioğlu, iddiaya göre gazeteci ile tartıştı. Makam şoförü Özcan Durmaz da iddiaya göre "Sen niye benimle uğraşıyorsun?" diyerek Topbaş’ın üzerine yürüdü.

ÇOK SAYIDA POLİS GELDİ
Tartışma devam ederken çevrede bulunan bazı vatandaşlar da tartışmaya katılarak gazetecinin üzerine yürüdü. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirildi.

Polis tarafından Efeler Polis Merkezi’ne götürülen Süleyman Topbaş, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve makam şoförü Özcan Durmaz’dan şikayetçi oldu. Daha sonra Özcan Durmaz’ın da Efeler Polis Merkezi’ne giderek gazeteci Topbaş’tan şikayetçi olduğu belirtildi.

Aydın Belediyesi yetkilileri, gazeteci Topbaş’ın oldukça saldırgan bir tavır içerisinde bulunduğunu öne sürdü. Yetkililer, çevredeki vatandaşların bunun üzerine duruma müdahale ettiğini, bu sırada belediye güvenlik elemanlarının da Topbaş’ın uzaklaşmasını sağladığını kaydetti.