Gündem
01 Ara 2022 11:13 Son Güncelleme: 01 Ara 2022 11:57

Gaye Su Akyol'dan Financial Times'ın haberine tepki: Müthiş saçma, provokatif, aynı zamanda sığ

Sanatçı Gaye Su Akyol kendisi hakkında atılan 'Erdoğan'ın en kötü kabusu' başlığına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Sanatçı Gaye Su Akyol, Britanya'nın önde gelen finans yayınlarından Financial Times'ın kendisiyle yapılan söyleşiye attığı "Türk şarkıcı, Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığına yepki gösterdi. 

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Akyol, "Müthiş saçma, provokatif, aynı zamanda sığ ve içerikten bağımsız bir başlık atılmış. Ama gerçekler yeterince ağır ve yerli yerinde" yazdı. 

Akyol'un Financial Times'a verdiği söyleşi, çarşamba günü "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol, Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığıyla verilmişti. Haber kısa sürede Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi.  

Gelen tepki ve eleştirilerin ardından haberin başlığı, "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol- umut ve özgürlük" olarak değiştirildi. 

Hasted, söyleşinin girişinde, "Gaye Su Akyol'u son olarak 2019'da İstanbul'da gördüğümde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en kötü kabusunu andırıyordu. Bohem mahallesi Kadıköy'de coşkulu bir kalabalığa şarkı söylerken yarasa kanatlı gümüş bir pelerin ve ona uygun bir büstiyer giymişti, göbeği açıktı ve dizine kadar çekilmiş çizmeleri vardı. Bilinçli olarak ilham veriyordu, cinsel olarak özgürleşmiş,  Türk kadın rock n'roll isyanının bilim kurgu vizyonuydu" yazdı.