Spor
06 Kas 2021 11:22 Son Güncelleme: 06 Kas 2021 15:41

Galatasaray'ın UEFA maçında kural hatası! Tekrar edilebilir

Oyuncu ikinci sarı kartın arından neden oyundan atılmadığını da şaşkın gözlerle izlerken arkadaşlarına dönüyor. Fakat atıldığını gören oyuncu ikinci kartı olduğunu hakeme hatırlatmadan devam ediyor...

Galatasaray-Lokomotif Moskova maçında 2 sarı kart yemesine rağmen oyundan atılmayan Moskovalı oyuncu olduğu ve Galatasaray’ın konuyu UEFA’ya taşıyacağı öğrenildi. Maç tekrar edilebilir.

Maçta 90+1’de Kerem Aktürkoğlu’nu çekerek düşüren Rus ekibinin 2 numaralı oyuncusu pozisyonun hemen ardından hakem tarafından sarı kartla cezalandırılıyor. 

Pozisyonun ardından çıkan kavgadan sonra aynı oyuncu bu kez kavgaya karışıp tribünlere doğru hareket yaptığı için 2 dakika sonra tekrar sarı kart görüyor. 

Oyuncu ikinci sarı kartın arından neden oyundan atılmadığını da şaşkın gözlerle izlerken arkadaşlarına dönüyor. Fakat atıldığını gören oyuncu ikinci kartı olduğunu hakeme hatırlatmadan devam ediyor. 

Kurallara göre kural hatası nedeniyle maçın tekrarlanması gerekirken Galatasaray’ın bu konuda başvuruda bulunacağı aktarıldı. 

İlk sarı kart pozisyonu:

Yaşanan tartışmadan sonra gösterilen ikinci sarı kart: