Spor
04 Ağu 2022 21:10 Son Güncelleme: 04 Ağu 2022 22:23

Galatasaray'da Olimpiu Morutan Pisa'ya kiraralandı! KAP bildirimi geldi

Galatasaray Kulübü, Olimpiu Morutan'ın Serie B ekibi Pisa'ya kiralandığını KAP'a bildirdi. Anlaşmada satın alma opsiyonunun da olduğu belirtildi.

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Sarı-Kırmızılı ekipte gelen isimler kadar ayrılan oyuncularda konuşulurken, son ayrılık Olimpiu Morutan ile yaşandı.

SERIE B YOLCUSU!

Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Galatasaray, Olimpiu Morutan'ı Serie B takımlarından Pisa'ya 150 bin € kiralama ve 5.5 milyon € zorunlu şartlı satın alma opsiyonu ile kiraladığını açıkladı.

İŞTE GALATASARAY'DAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan'ın geçici transferi konusunda Pisa Sporting Club S.r.l. ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Pisa Sporting Club S.r.l., şirketimize 150.000 Euro geçici transfer bedeli ödeyecektir.

Pisa Sporting Club S.r.l. 31 Mayıs 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu 5.500.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.
Ayrıca yapılan anlaşma gereği futbolcunun en az 25 maçta 45 dakika oynaması ve Pisa Sporting Club S.r.l'nin İtalya Serie A Ligi'ne çıkması durumunda kesin satın alma şartı 5.500.000 Euro transfer bedeli ile gerçekleşecektir.

Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan‘ın geçici transferi konusunda Pisa Sporting Club S.r.l. ile anlaşmaya varılmıştır.