Spor
20 Mayıs 2022 16:47 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2022 16:50

Galatasaray'da Eşref Hamamcıoğlu'nun listesi belli oldu

Galatasaray Spor Kulübü'nün 4-11 Haziran'da yapacağı olağanüstü genel kurulda başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu, listesini açıkladı.

Galatasaray Spor Kulübü, 4-11 Haziran'da seçime gidecek... Başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu hem listesini yayınladı ve hem de açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın eski divan başkanı, "Bir seçim sürecinin önemli dönemeçlerinden birine geldik. Listemizi teslim ettik, bizim listemiz zaten hazırdı. Biz hep buradaydık, burada olmaya da devam ediyoruz. Galatasaray tarihinde hiç yaşanmayan bir süreç geçiyoruz. Galatasaray'ın acil öncelikleri olmasına rağmen, büyük bir gecikme yaşadık. Bu gecikmeye neden olanları Galatasaray kamuoyu şahit oluyor. Galatasaray, genel kurul üyelerinin iradesi ile yönetilmiştir, böyle de devam edecektir." dedi.

"ÇATIDAN ZİYADE TEMELE İHTİYACI VAR"

Dursun Özbek'in 'çatı aday'lığına da değinen Hamamcıoğlu, "Galatasaray'ın yapılacak çok işi var. Galatasaray'ın çatıdan ziyade temele ihtiyacı var. Bu temeli sarsmaya çalışanları en güzel dersi genel kurul üyeleri verecektir. Bizim yolumuz belli, rotamız net. Bizim liste yetiştirmek için herhangi biriyle bir ortaklık yapma önceliğimiz olmadı. Her şeye rağmen Galatasaray'da bugün birleşme günüdür diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"HUSUMETE DÖNMEMESİ EN BÜYÜK DİLEĞİMİZDİR"

Hamamcıoğlu, "Bu seçimin yaratmış olduğu kaotik ortamda Galatasaray'da pozisyon bulmak isteyenler lütfen Galatasaray'dan ellerini çeksinler. Bugün Galatasaray'a faydalı olma zamanıdır. Tüm listelerde yer alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Elbette ki seçim sürecinde bir rekabet olacaktır ama bu rekabetin husumete dönmemesi en büyük dileğimizdir." sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Öte yandan Eşref Hamamcıoğlu, eski başkan adaylarından ve 2004-2006 ile 2011-2013 dönemlerinde yöneticilik yapan Adnan Öztürk'ün Sportif AŞ'de görev alacağını da duyurdu.

Hamamcıoğlu, "Adnan Öztürk, Sportif A.Ş'de yer alacak. Diğer şirketler ve Sportif A.Ş'ler atamasını yaptığımız yönetim kurulu üyelerimiz var. Bunları paylaşacağız" açıklamasını yaptı.