Medya
29 Mar 2024 00:17 Son Güncelleme: 29 Mar 2024 09:37

Galatasaray yöneticisi Erden Timur medya patronu oldu! Ünlü dergiyi onun şirketi çıkartacak!

Galatasaray Sportif A.Ş.’nin Başkanvekili Erden Timur, Forbes dergisinin Türkiye lisansını satın aldı.

Türkiye’deki yayınını 2020 yılında sonlandıran Amerikan iş ve ekonomi dergisi Forbes’un Türkiye lisansörü Erden Timur’un şirketi TMR Yayıncılık oldu.

Derginin Medya Grup Başkanlığı’nı daha önce de dergiyi yöneten Burçak Güven üstlendi. TMR Yayıncılık, Forbes Türkiye’nin ilk sayısını haziran ayında çıkaracak. Daha sonra dijital kanallar devreye girecek.

TÜRKİYE’DE 15 YIL YAYINLANDI, 2020’DE KAPANDI

Forbes, 1917 yılında kuruldu. 2014 yılından bu yana Hong Kong merkezli yatırım grubu Integrated Whale Media Investments’a ait. Forbes Dergisi, finanstan pazarlamaya, iletişimden teknolojiye birçok içerikle yayınlanan derginin merkezi New Jersey’de… Dergi ayrıca teknoloji, iletişim, bilim, siyaset ve hukuk gibi ilgili konularda da raporlar sunuyor.

Forbes çeşitli konular hakkında hazırladığı sıralı listelerle de biliniyor. En zengin Amerikalılar (Forbes 400), dünyanın en büyük şirketleri (Forbes Global 2000) ve dünyanın en zenginleri (World Billionaries) listeleri bunlar arasında… 27 dilde yayın yapan Forbes, 2005-2020 tarihleri arasında Türkiye’de yayın hayatını sürdürdü.

ERDEN TİMUR DA FORBES’İN EN ZENGİN TÜRKLER LİSTESİNE GİRDİ

Erden Timur da 2020 yılında 400 milyon dolar servetiyle Forbes’un Türkiye’nin En Zengin 100 insanından biri oldu.

Erden Timur, 1982’de Mersin’de doğdu. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu. Ardından London School of Economics’te Ekonomi eğitimi alan Timur, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde profesyonel iş hayatına başladı.

NEF MARKASIYLA KENDİ KONSEPTLERİNİ GELİŞTİRDİ

Erden Timur, 2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında Nef Gayrimenkul markasını kurdu ve başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmeye başladı. Projelerinde patenti kendisine ait olan foldhome ve foldoffice konseptlerini uyguladı.

Erden Timur, 2022 yılında Dursun Özbek’in Galatasaray’da başkanlığa seçilmesinin ardından Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaya başladı