Spor
28 Mayıs 2021 12:15 Son Güncelleme: 28 Mayıs 2021 13:04

Galatasaray 7-0'lık maç için resmen harekete geçti: Görüşme kayıtları ortaya çıkarılsın

Galatasaray, Aboubakar ve Billong arasındaki konuşmaların araştırılması için başvuruda bulundu.

Galatasaray, Beşiktaş’ın 7-0 kazandığı Hatayspor maçı öncesi iki takımın futbolcuları Aboubakar ile Billong arasındaki görüşmelerin incelenmesini talep etti.

Galatasaray’dan TFF'ye yeni bir başvuru geldi.

Hürriyet'ten Tahir Kum'un haberine göre, Galatasaray, Beşiktaş’ın Atakaş Hatayspor’u 7-0 yendiği maçtan önce iki takımın Kamerunlu futbolcuları Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong arasındaki görüşmelerin incelenmesi için TFF ve UEFA'ya başvurdu.

Beşiktaşlı Aboubakar’ın Billong’a milli takım sözü verdiği ve sonrasında Hataysporlu oyuncunun kariyerinde ilk kez Kamerun Milli Takımı’na seçildiği iddiası, Galatasaray’ın başvuru gerekçelerinden biri oldu.

Maç sonrası Billong’u takımdan gönderen Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, gerekçesini şöyle anlatmıştı:

"MAÇTAN BİR GÜN ÖNCE..."

“Billong Beşiktaş maçından bir gün önce ayağına dövme yaptırdı. Dövme yapılan futbolcunun bacağı 1 hafta ağrıyor. Her topa sırtına döndü. Birçok pozisyon verdik, goller yedik. Böyle futbolcunun takımda kalmasını istemem. ‘Bu adamı gönderelim’ dedik. Bunun dışında varsa ekstra bir şey, bilmiyoruz.”

Sarı kırmızılılar, Savaş’ın bu sözlerinin de Billong hakkındaki şüphelerini güçlendirdiği görüşünü savundu. Maçta ilk 11’de sahaya çıkan Billong, ilk yarı sonunda skor 5-0 iken oyundan alınmıştı.

Beşiktaş, Süper Lig'de 16. şampiyonluğunu Galatasaray'ın 1 averaj önünde ilan etmişti.