Medya
21 Eki 2021 14:49 Son Güncelleme: 21 Eki 2021 15:11

Gain’in kurucusu Gözde Akpınar’dan Cem Aydın’a övgü dolu sözler: ‘Sanırım medyacı oldum’

Ali Eyüboğlu, Gain’in kurucusu ve Genel Müdürü Gözde Akpınar’ın platformu kurarken yaşadıklarını bugünkü köşesine taşıdı.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde, Gain’in kurucusu ve Genel Müdürü Gözde Akpınar’ın platformu kurarken yaşadıklarına yer verdi. “Geçen Haziran’da bu sektörü bilen arkadaşlarıma hayallerimi anlattığımda, ‘Nasıl yapacaksın?’ dediler. Ben bu ‘Nasıl yapacaksın?’dan iki gün sonra Cem Aydın’la tanıştım. Aylardır bu anı bekliyordum; kendisine teşekkür etmek istiyorum, bana medyanın kapısını açtı” ifadelerini kullanan Akpınar, sözlerini ise şöyle noktaladı: “Cem’in dediği her şey doğruymuş. Sanırım medyacı oldum.”

Ali Eyüboğlu’nun ‘GAİN'i kurarken neler söylediler?’ başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Dijital içerik platformu GAİN, yayıncılıkta bir yılını doldurmadan yeni sezon tanıtımını ve ‘Hamlet’ dizisinin galasını aynı etkinlikte yaptı.

Yayın hayatına 30 Aralık 2020’de başlayan Gain’in daveti Beşiktaş’taki Four Seasons Hotel’deydi.

Gecenin açılış konuşması için sahneye davet edilen isim Gain’in kurucusu ve Genel Müdürü Gözde Akpınar’dı. Japonlara satılan Betek Kimya ve Filli Boya’dan dolayı iş dünyasının tanıdığı bir iş insanı olan Gözde Akpınar, televizyon sektöründe yeni...

O artık ‘medyacı’

Konuşmasına, “Şu ana kadar 500 ve üzeri insana 60’dan fazla konuşma yapmışımdır sahneden, ama ilk kez dizlerimin bağı çözüldü” diye başlayan Akpınar’ın devamında söyledikleri, bir yıldır kendisi, Gain ve ilk genel müdürü Cem Aydın hakkında çıkan haberlere yanıt gibiydi.

İşte Gözde Akpınar’ın yaptığı o konuşmanın bana göre en çarpıcı kısmı:

“Bir anda bu dünyanın içinde buldum kendimi.

Bana dediler ki ‘Sen manyak mısın?’

Dedim olabilir.

Dediler ki ‘Bütün paranı kaybedebilirsin?’

Dedim o da olabilir...

Dediler ki ‘Hakkında çok kötü haberler yazılabilir?’

Dedim o da olabilir, ama bugün buradayız.

Hiçbirimiz öyle hissetmiyoruz, ama 10 aylık bir yolculuk bu…

Geçen Haziran’da bu sektörü bilen arkadaşlarıma hayallerimi anlattığımda, ‘Nasıl yapacaksın?’ dediler. Ben bu ‘Nasıl yapacaksın?’dan iki gün sonra Cem Aydın’la tanıştım. Aylardır bu anı bekliyordum; kendisine teşekkür etmek istiyorum, bana medyanın kapısını açtı. Biliyorsunuz burası bir kulüp aslında, abone olmayan buraya giremiyor. Bana anahtar oldu. Bu kadar kısa sürede ivme kazanmamızı ve bugün burada olmamızı sağladı. Hakikaten onunla tanıştığım için çok şanslıyım. Sağlık sebebiyle yollarımız bi’miktar ayrıldı, ben genel müdür olmak zorunda kaldım. Cem’in dediği her şey doğruymuş. Sanırım medyacı oldum.”

Yazının tamamı için tıklayın!