Medya
20 Haz 2021 14:51 Son Güncelleme: 20 Haz 2021 15:41

Fulya Öztürk ile ilgili belgesel Azerbaycan’ı karıştırdı! ‘Zulümdür, adaletsizliktir…’

Azerbaycan’daki çatışmaları pek çok gazetecinin takip etmesine rağmen Fulya Öztürk özelinde çekilecek belgesel tartışmalara neden oldu.

Özellikle İkinci Karabağ Savaşı başta olmak üzere Azerbaycan’daki çatışmalarda görev alan CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk’ü konu alacak belgesel Azerbaycan medyasında tartışmalara neden oldu. Öztürk hakkında yapılacak belgesele pek çok Azerbaycanlı gazeteci tepki gösterdi. Bu gazeteciler arasında Turan İbrahimov da yer aldı.

Yeniçağ’dan Tolga Şahin’in haberine göre; Azerbaycanlı Gazeteci Turan İbrahimov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Fulya Öztürk aslında hiçbir fedakarlık etmedi. İşi ona çalıştığı medya kurumu tarafından verildi. Kendisi bu görev karşılığında güzel maaş, ek bonuslar ve ödüller aldı. Arka planında, savaşta fedakarlık yapan gazetecilerimizi görmezden gelmek zulümdür, adaletsizliktir” ifadelerini kullandı.

“FEDAKARLIK YAPMADI”

İbrahimov sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Türk meslektaşımız Fulya Öztürk aslında hiçbir fedakarlık yapmadı. Yaptığı iş üzerinde çalıştığı medya tarafından kendisine gösterilen büyük bir güvendi. Ayrıca yüksek profesyonellikle güvenini de onayladı. Karşılığında da büyük maaş, ek ikramiye, ikramiye aldı.

Evet, harika muhabir nitelikleri ve iyi sanatçılığı var. Aynen öyle özel kılan sanatçılıktır.

Ve tabiki eşsiz hoş bir görünüş.

Diyeceğim o ki film nedir hanım hakkında çekilecek Fulya ne işe yaradığını bilmiyorum ama uygunsuz olduğunu düşünüyorum. Çok da uygunsuz...

“DİĞERLERİNİN GÖRMEZDEN GELMEK ZULÜMDÜR”

44 günlük savaş döneminde, devlet Türk medyasına verilmeden önce, yerel medya ve gazetecilerin cephe bölgesine gitmesine izin verilmedi, ya da olaylardan sonra çok az kişiye bu izin verildi, her yerden ayağa kalktı, gazeteci bile cepheden ve olaylardan malzeme hazırlayamadı, bazılarının gazetecilerimizi ‘savaşta neredeydin, neredeydin, bir şeyler içecektin’ diyerek kınaması çok anlamsız.

Cahil olan bu.

Ayrıca devlet tüm imkanları Türk Telekomları için üretti. Bizimkilere de ′′ bizden haber bekleyin ′′ denildi. Yerel gazetecilerimiz bununla harika iş çıkardılar. Çok kısa sürede savaş muhabiri olarak görev yapan gazetecilerimizin hesabını sormak mümkün değil.

Fulya Öztürk ' ün yaptığı ve ortaya çıkardığı malum. Kimse bundan bahsetmiyor. Onu başka bir yere koymak yanlış, uygunsuz.

Ve arka planında, savaşta fedakarlık yapan gazetecilerimizi görmezden gelmek zulümdür, adaletsizliktir.”

 

DESTEK DE ALDI ELEŞTİRİ DE…

İbrahimov’un paylaşımın altına yorumda bulunan vatandaşların bir kısmı Fulya Öztürk’e destek olurken bir kısmı ise Türkiye’den pek çok medya kuruluşunun temsilcisi gazetecinin Azerbaycan’da bulunduğunu ve aslında onların da belgesel de bahsedilmesi gerektiğini belirtti.

“BÜYÜK HAKSIZLIK KARŞISINDA YAZIYORUM”

Fulya Öztürk’ün ise İbrahimov’a şu cevabı verdiği iddia edildi:

“Öncelikle sizi 2. Karabağ SAVAŞI döneminde hatırlamıyorum. Sizinle tanışmadık. Size mesaj yazmak istemezdim. Ama bu büyük haksızlık karşısında yazacaklarımı iyi okumanızı istiyorum. Ben 15 YILDIR CNN Türk kanalında habercilik yapıyorum. Benim Türkiye’de gitmediğim zor coğrafya kalmadı... Suriye, Afrika ve Doğu’da çok zor coğrafyalarda habercilik yaptım. Öyle artistlik değil gerçekten. Yüzüme 1 gram makyaj sürmeden. En samimi halimle... Benim aldığım maaşı biliyor musunuz? Çok merak ederseniz sizinle paylaşabilirim? Ben Karabağ savaşına kendim gitmek istedim . Bunu isterseniz Cnn Türk kanalından öğrenebilirsiniz...

“MUHABİRLİK İÇİN ÇOK BEDEL ÖDEDİM”

Ben Karabağ gelmeden önce Şırnak’ta terörle mücadeleyi görüntülemek PKK DOSYASI hazırlamak İÇİN Şırnak’taydım... Bunun tarihlerine de Youtube’dna bakabilirsiniz ... Ben Türkiye’de haber muhabiri olarak zaten tanınan biriyim. İsterseniz biraz daha araştırma yapın isterim. TEDx konuşmacısı olmuş, onlarca ödüller almış bir insanım... Ve ben muhabirlik yapmak İÇİN çok bedel Ödemiş ve çaba sarf etmiş bir insanım... Keşke bu haksızlığı yapmasaydınız ... Vicdanınızı sorgulamanızı isterim ...

“BİLEĞİME KAZIDIĞIM AY YILDIZ DÖVMEMLE…”

Ben Azerbaycan ‘da çok acı gördüm. En doğal en samimi halimle anlattım... Bileğime 10 yıl önce kazıdığım ay yıldız dövmemle gerçek Bir Türk evladı olarak Azerbaycan’ın da her zaman yanında olacağım. İnsanları karalamadan önce elinizi VİCDANINIZA koyun...”