Gündem
29 Mayıs 2017 21:41 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:43

Flaş! Flaş! Flaş! Yeni Akit gazetesinin genel yayın yönetmeni bıçaklanarak öldürüldü! (Medyaradar/Özel)

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 

Olay Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in damadı Cemil Yavuz Karanfil'in Başakşehir Yunus Emre Caddesi'nde bulunan evinde meydana geldi. Kızıyla damadının arasında ailevi nedenlerle çıkan tartışmaya müdahil olan Demirel damadı tarafından sol karın boşluğundan bıçaklanarak öldürüldü. Olayda Demirel'in kızı Esma Karanfil de bıçaklandı. Ağır yaralı olarak Medipol Hastanesi'ne kaldırılan 31 yaşındaki Esma Karanfil ameliyata alındı.Yeni Akit gazetesi Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’i öldüren, kızı Esma Demirel’i de ağır yaralayan damat Cemil Karanfil, olaydan birkaç saat sonra polislere giderek teslim oldu.

Akit gazetesi Demirel'in ölümüyle ilgili paylaştığı haberinde şu ifadeleri kullandı:

"Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Kadir Demirel, Başakşehir Yunus Emre Caddesi'ndeki kızı Esma Karanfil ile damadı Cemil Yavuz Karanfil'in evine, kızı ve damadının aralarında yaşanan dargınlık sonrası barıştırma amacıyla gitti.  Barıştırma çabaları tartışmaya dönüştü. O esnada damat Cemil Yavuz Karanfil eline aldığı bir bıçakla Genel Yayın Yönetmenimiz Kadir Demirel'e ve kızı Esma Karanfil'e saldırdı.

Ağır yaralanan Demirel hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Demirel'in kızı Esma Karanfil ise kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.

Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Akit Medya olarak tüm camiamızın başı sağ olsun. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır niyaz ediyoruz."

KADİR DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde  okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

Hasan Karakaya'nın vefatının ardından 14 Mart 2016’da Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.