Gündem
14 Mayıs 2024 14:27 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 16:47

Flaş Ayhan Bora Kaplan gelişmesi! Görevden uzaklaştırılan 3 polis gözaltına alındı…

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında görevden uzaklaştırılan ve evleri aranan 3 polisin gözaltına alındığı iddia edildi.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasında görevden alınan 3 polisle ilgili tartışmalar devam ediyor. Polislerin evlerinde dün akşam arama yapılmıştı.

Halk TV'nin haberine göre soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan, 'Suç için anlaşma', 'Göreve ilişkin sırrın açıklanması', 'Yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs', 'Suçluyu kayırma' ve "Gizliliğin ihlali' suçlarından Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

Emniyet kaynakları, iddiayı doğrulamadı.

DEVLET BAHÇELİ 'KOMPLO' DEMİŞTİ

Bugün, partisinin grup toplantısında 3 emniyet müdürünün açığa alınmasıyla ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir” dedi ve şöyle devam etti:

“Bugünlerde iç işgal cephesinde toplanıp aynı zamanda emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir. Bu kan içen vampirlerin aklını başına alması, etrafımızda iftira ve ihanet duvarı örmeye kalkışmalarının ağır sonuçları olacağını bilmeleri, akıbetleri için 15 Temmuz gecesine dikkatle bakmaları ikaz ve ihtarımdır. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir, nitekim hedef Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye’dir."