Teknoloji
14 Ağu 2022 11:59 Son Güncelleme: 14 Ağu 2022 21:33

Film ve dizi platformları YouTube’da toplanıyor! Tarih belli oldu…

YouTube, çeşitli akış hizmetleri için abonelik satın alınabilecek bir çevrimiçi mağaza üzerinde çalışıyor.

Teknoloji devi Google'ın sahip olduğu video akışı platformu YouTube, en az 18 ay gibi uzun bir süredir "kanal mağazası" geliştirdiğini ve şu anda potansiyel ortak şirketlerle görüşmelerde bulunduğu bildirdi.

YouTube, TV abonelerine Netflix, Disney Plus ve HBO Max gibi ekstra hizmetlere erişim ekleme seçeneği sunacak. Mağaza, görünüşe göre insanlara ana YouTube uygulaması üzerinden ekstra akış hizmetleri satın almanın bir yolunu sunacak.

YOUTUBE, AKIŞ HİZMETLERİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

The Wall Street Journal, YouTube'un platformunu şirketler için akış hizmetlerini pazarlamak için harika bir yol olarak kullanılabileceğini söylüyor. Çünkü, izleyiciler fragmanları YouTube web sitesinden veya uygulaması üzerinden ücretsiz olarak izleyebileceği için ardından kolayca bir abonelik için ödeme yapabilecekler.

Ancak ortaklık kuran şirketler, video platformunda yapılan satın alma işlemleri için kazançlarını büyük bir kısmını YouTube ile paylaşmak zorunda kalacak. Ayrıca The Wall Street Journal, YouTube'un, her bir ortaklık kurulacak şirket için şartları değişse de abonelik gelirlerini onlarla nasıl bölüneceğini uzun süredir tartıştıklarını belirtti.

Geliri ortaklarla paylaşmak zorunda kalma ihtimaline rağmen, artık daha fazla akış hizmeti yeni paketler veya ekipler oluşturma fikrine açık. Starz CEO'su Jeffrey Hirsch, akış hizmetlerini diğer şirketlerle bir araya getirmenin kullanıcılar için daha iyi bir deneyim yaratıcağını söyledi. Ayrıca, sağlayıcıların teklifleri daha fazla kişiye sunulacağı için abonelerin iptal edilme olasılığı azalır.

DİJİTAL PLATFORMLARIN İÇERİKLERİ YOUTUBE'DA BAŞARI YAKALAYABİLİR

YouTube uygulaması zaten yaygın olarak herkes tarafından kullanılıyor ve bu ödeme yapan kullanıcılara birden fazla aboneliği yönetmek için tek bir platform üzerinden yönetmelerini sağlayabilir. Akış sağlayıcıları için hizmetleri daha kolay bir şekilde erişilebilir kılmak, önemli sayıda kullanıcıyı kaybetmekle geçen zorlu yıllarda hizmet akışlarının tekrar kullanıcılara kavuşmasında büyük oranda yardımcı olabilir.

YouTube'un büyük çaplı bu 'tek platform tek akış' projesinin, uzun zamandır var olduğu ve potansiyel ortaklarla halihazırda görüşmelerde bulunduğunu henüz doğrulamamasına rağmen, bu yılın sonbaharında başlatılabileceği söylentileri dolaşıyor.