Gündem
27 Ağu 2017 23:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:05

Filiz Aker'in yeğeni o anları anlattı: Teyzem Vatan Şaşmaz'a platonik aşk besliyordu

Filiz Aker'in yeğeni oryantal Dora, teyzesi Aker'le oteldeki son konuşmasını anlattı. Dora, ''Teyzem yıllardır Vatan’a aşıktı platonik olarak.'' dedi.

Filiz Aker'in yeğeni o anları anlattı: Teyzem Vatan Şaşmaz'a platonik aşk besliyordu
Hürriyet'ye konuşan Filiz Aker’in yeğeni şunları anlattı:

“Cafedeydik. Oturuyorduk duygusal konuşmalar yapıyordu. Çok mutluyum diyordu. "Hiç bu kadar mutlu olmadım ama benim mutluluğum seni üzebilir sakın üzülme falan filan" diyordu. "Bir yarım saat yukarı çıkacağım bir arkadaşımla görüşeceğim" dedi. 10 dakika geçti aradım geliyor musun, canım dedim, geliyorum dedi. Sonra yine zaman geçti aradım telefonu kapalıydı. Otelden de aradım. yukarı çıktım kapıyı çaldım kimse açmıyor. Teyzeme ona ulaşamıyorum dedim. Güvenlik aldık resepsiyondan. Kapıyı açtırdık. Üst kilit kilitliydi. Kapı açılınca baktık yerde yatıyor Vatan. Kırmızı gömlekli kotlu birini gördük herhalde Vatan’dır bu dedik. Teyzemle Vatan’ın arkadaşlığı çok daha öncesine dayanıyor, şu anda öyle bir şey yoktu. Yeni bir arkadaşlıkları yoktu. Neden Vatan’la buluştu bilmiyorum. Hiçbirşeyden haberim yok.

YILLARDIR PLATONİK AŞK BESLİYORDU

Teyzem yıllardır Vatan’a aşıktı platonik olarak. İnan teyzeme üzülüyorum. Ama o kadar da çok Vatan’a üzülüyorum ki. Eşi hamile miymiş onu da bilmiyorum. Sadece bana yarım saat yukarı çıkıyorum diye diretti. Bir arkadaşım dedi, geliyorum dedi. Teyzem uzun zamandır burada kalıyordu. Yaklaşık bir senedir falan. Ben de Ahmet’le evlenince burdan gelin çıktım.

İKİ SENEDİR TEYZEM BU OTELDE KALIYORDU

Teyzemde tutku halindeydi. Vatan’ın hiçbir suçu yok. Teyzemin bitmeyen bir Vatan aşkı vardı. Teyze saçmalama derdim. "Karısını boşayacak benimle evlenecek" derdi. Neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Yerde bir adam yatınca Vatan’a olan aşkını bildiğimden odur dedim. Teyzeme çok üzüldüm ama Vatan’a 10 kat daha üzüldüm. Neredeyse iki senedir teyzem bu otelde kaldığından (silahı öyle sokmuş olabilir diyor)... “