Polemik & Kulis
09 Nis 2018 08:16 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:08

Fikret Bila'dan yeni patronu Demirören'e: Hürriyet Dünyası'na hoşgeldiniz!

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satışı resmen gerçekleşmişti.

Fikret Bila'dan yeni patronu Demirören'e: Hürriyet Dünyası'na hoşgeldiniz!
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve ailesinin gazeteyi bugün Erdoğan Demirören ve ailesine devredeceğini aktardı.

Aydın Doğan, bünyesinde Hürriyet ve Posta gazeteleri ile CNN Türk, Kanal D gibi televizyon kanallarının da bulunduğu Doğan Medya Grubu'nu 1.1 milyar dolara Erdoğan Demirören'e satmıştı. Doğan, geçen cuma günü kendisi için düzenlenen veda töreninde Demirören'in kimseyi işten çıkarma niyetinde olmadığını söylemişti.

2016 yılında Milliyet Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılarak Hürriyet'e transfer olan Bila, bugün "Hürriyet'te yeni dönem" başlığıyla yayımlanan yazısında eski patronu Erdoğan Demirören'e "Hoş geldiniz" diyerek şunları kaydetti:

TÜRK medyasında 40’ıncı yılına girerken sektörden çıkma kararı alan Sayın Aydın Doğan ve ailesini geçen hafta içinde düzenlediğimiz törenlerle Hürriyet Dünyası’ndan uğurladık.

Bugün, Sayın Aydın Doğan ve ailesi ile Sayın Erdoğan Demirören ve ailesi arasında düzenleyeceğimiz devir-teslim töreniyle Hürriyet Dünyası’nda yeni bir dönem başlayacak. Aydın Doğan ve ailesine bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar dilerken, Erdoğan Demirören ve ailesine Hürriyet Dünyası’na hoşgeldiniz diyoruz.

Türk basınının amiral gemisi Hürriyet gazetesi ve Hürriyet Dünyası’nı oluşturan diğer yayınlarımız geride bıraktığımız hafta da liderliğini korudu. Yeni dönemde de Hürriyet ve Hürriyet Dünyası’nın, seyir defterine yeni başarılar kaydedeceğine ve liderliğini sürdüreceğine inanıyoruz.