Spor
28 Şub 2022 20:50 Son Güncelleme: 28 Şub 2022 20:53

FIFA ve UEFA’dan flaş Rusya kararı! Kulüpler ve milli takım men edildi...

FIFA ve UEFA, Rus kulüpleri ile Rusya Milli Takımı'nın ikinci bir duyuruya kadar bütün turnuvalardan men edildiğini açıkladı.

FIFA ile UEFA, Rus kulüplerini ve Rusya Milli Takımını, ikinci bir açıklamaya kadar uluslararası tüm organizasyonlardan men etti.

İşte yapılan resmi açıklama:

"FIFA Konseyi Kararları ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edilen ilk kararlar sonrasında FIFA ve UEFA, tüm Rus ekiplini, milli takımlarını ve kulüp takımlarını hem FIFA hem de UEFA yarışmalardan ikinci bir emre kadar askıya aldı.

Bu kararlar bugün her iki kurumun en yüksek karar alma organları olan FIFA Konseyi Bürosu ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edildi.

Futbol dünyası bu konuda tamamen birleşmiş ve Ukrayna'ya yapılan saldırıdan etkilenen tüm insanlarla tam dayanışma içindedir. Her iki kurumun başkanı da Ukrayna'daki durumun hızlı bir şekilde iyileşeceğini umuyor. Böylece futbol insanlar için yine birlik ve barış için önemli bir kurum olabilir."

EUROLEAGUE DE KATILIMLARI ASKIYA ALMIŞTI

FIFA ve UEFA'nın aldığı men kararından kısa bir süre önce, Avrupa basketbolunun en büyük organizasyonu THY Euroleague yönetimi, Rus takımlarının Euroleague ve EuroCup'a katılımlarını askıya almıştı.

ETİKETLER
#fifa #uefa #rusya