Gündem
02 Oca 2020 11:45 Son Güncelleme: 02 Oca 2020 11:50

FETÖ'nün MİT sorumlusu itiraf etti: "Aynı anda 14 kişiyi dinliyorduk!"

Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) içerisindeki 'mahrem imamları' arasında yer alan Yasin Ugan, örgütün istihbarat ağına ilişkin yaptığı itiraflarda 2013 yılında Ankara'da bir teknik ofis kurulduğunu ve "Aynı anda 14 kişiyi birden dinleyebiliyorduk" dedi.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre; Ankara'da yakalandıktan sonra tutuklanan örgütün MİT'teki mahrem isimlerinden Yasin Ugan, örgütün kozmik ofisine ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. MİT'in diğer 3 mahrem imamı ile birlikte geçen aylarda Ankara'da yakalanarak cezaevine gönderilen Ugan, 2016 yılı Ağustos ayından itibaren 'gaybubet' adı verilen FETÖ evlerinde saklandığını belirterek, örgütün istihbarat ofisi hakkında itiraflarda bulundu.

REZİDANSTA TEKNİK OFİS

Ugan, FETÖ'nün devletin kozmik bilgilerine erişim için 2013'te Ankara Çukurambar'da bulunan Vişnelik isimli rezidansta teknik bir ofis kurduğunu söyleyerek, kendisinin de ofisin sorumlusu olduğunu ifade etti. O dönemde MİT Mahrem Ankara Bölge Temsilcisi olduğunu belirten Ugan, kurulan sistemin uzak bilgisayar vasıtasıyla devletin istihbari bilgilerine bağlı olduğunu anlatarak şunları söyledi:

''MERKEZDE AYNI ANDA 14 KİŞİYİ DİNLİYORDUK''

- Örgütün mahrem yapılanmasında görevli Seyfullah Şencan ve Mehmet Emin Kuşçu da bu ofiste yönetici vasfıyla görevlendirildi.

- Örgüt bu kozmik merkezde Türkiye genelinde herkesin detaylı istihbari verilerini temin etmeye başladı.

26 SENEDİR ÖRGÜT ADINA ÇALIŞIYOR

Ankara'da FETÖ'nün kurduğu kozmik ofisin başındaki mahrem imam Yasin Ugan, FETÖ ile 1993'te Konya'da Sabah Dershanesi öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tanıştığını söyledi. 2012'de örgüt tarafından Adana iline MİT mahrem yapılanmasına öğretmen olarak atandığını söyleyen Ugan, 2013'te ise MİT Mahrem Ankara Bölge Temsilciğine getirildi. Ve ardından da kozmik ofisi yönetti.