Gündem
28 Ağu 2020 13:29 Son Güncelleme: 28 Ağu 2020 14:57

FETÖ kanalının ünlü aşçısı nerede çıktı?

FETÖ'nün kapatılan yayın organı Samanyolu TV’de yemek programı yapan ve ‘Oktay Usta’ olarak bilinen Oktay Aymelek’in darbeden kısa bir süre önce Avrupa’ya firar ettiği ortaya çıktı.

FETÖ'nün kapatılan yayın organı Samanyolu TV’de yemek programı yapan ve ‘Oktay Usta’ olarak bilinen Oktay Aymelek’in darbeden kısa bir süre önce Avrupa’ya firar ettiği ortaya çıktı.

Yapılan istihbari çalışmada, Belçika’ya sığındığı düşünülen FETÖ’cü Oktay Usta’nın Youtube kanalı üzerinden de yemek tariflerini paylaşmaya başladığı belirlendi. “Chef Oktay Usta” ismiyle Youtube’da hesap açan ve 82 bin 500 takipçiye ulaşan Oktay Aymelek’in hesabı ile ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun harekete geçmesi bekleniyor.

YALANINI DEŞİFRE ETMİŞTİK

Yeni Akit gazetesinden Muhammed Uzun’un haberine göre; FETÖ’cü Aymelek, örgüte ait Koza İpek Grubu’na kayyım atanması sonrasında kanal binası önünde eylem yapmıştı.

Aymelek, örgüt destekçilerine dağıttığı “demokrasi pilavı” ile gündeme gelmişti.

FETÖ’ye ait Samanyolu TV'nin kapatılmasıyla ortada kalan Aymelek, İŞKUR’a işsizlik başvurusunda bulunmuştu. Daha sonra Oktay Aymelek’in Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı Bağ-Kur’lu olduğu, Aymelek’in 20 Aralık 2012 tarihinde İstanbul Üsküdar’da bir reklam ajansı kurduğu ve ajansın faal olduğu tespit edilmişti. Hukukçular, işyeri olduğu halde işsizlik başvurusunda bulunan Aymelek’in açıkça suç işlediğini ifade etmişti.

TİMSAH GÖZYAŞLARI

FETÖ'nün en önemli finans kaynaklarından biri olan Koza İpek Grubu'na kayyım atanması sonrasında kanal binası önünde eylem yaparak örgüt destekçilerine dağıttığı "demokrasi pilavı" ile gündeme gelen 'Oktay Usta' lakaplı Oktay Aymelek'in FETÖ'nün medya kanallarının kapatılma kararı sonrası canlı yayında timsah gözyaşları dökmüştü. Canlı yayında FETÖ'ye aklamaya çalışan ve güzellemeler yapan 'Oktay usta' döktüğü sahte gözyaşları ile halkı kandırmaya ve FETÖ adına propaganda yapmaya çalışmıştı.