Polemik & Kulis
02 Mayıs 2017 11:21 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:39

FETÖ arşivi açıldı, çarpıcı detay ortaya çıktı: Fuat Avni hesabını O da kullanmış!

FETÖ’nün ‘Türkiye imamlığına’ vekalet eden kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki arşivden Fuat Avni de çıktı.

FETÖ’nün "Türkiye imamlığına" vekalet eden kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki 2 terabaytlık arşivin şu ana kadar incelenen yüzde 7’lik kısmından çarpıcı bilgiler çıkmaya devam ediyor.

Örgütün iç yazışmaları, örgüt elebaşı Fethullah Gülen’e sunulan raporlarda sosyal medya hesapları üzerinden yürütülen psikolojik harekât sürecine ait bilgiler ve gündem yaratılması gereken konular üzerine tartışmalar da bulundu. Emniyet üzerinden tweet’ler atan "Yıldız Kulis" adlı Twitter hesabının hangi polislere ait olduğu bilgisine ulaşıldı.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre; mikro kart içinde sosyal medyada "FETÖ’nün propoganda silahı" olarak kullanılan "Fuat Avni" ile ilgili bilgiler de bulundu. Bu hesabın örgüt içindeki 8 - 10 kişi tarafından aktif edildiği belirtilirken hesabı kullanan kişilerden birinin de Tuncay Opçin olduğu değerlendirildi.

Raporda, Balyoz kumpası soruşturmasında sanık olan ve ABD’ye kaçan Tuncay Opçin’in kendi hesabı ile aynı anda attığı bir tweet ile kendi kendini deşifre ettiği vurgulandı.

20 MİLYON BULUNDU

Bununla birlikte; FETÖ’nün "mahrem imamlarına" karşı yapılan operasyon, güvenlik güçlerini örgütün para kaynaklarına götürdü. 

Gölcük’te önceki gün bir mahrem imamın evine yapılan baskında 2 milyon dolar bulundu. 10 günlük süreç içinde el konulan para miktarı 20 milyon lirayı geçti.

Bu paraların cezaevinde bulunan FETÖ’cü polislerin aileleri ile halen firarda olan kişilere dağıtılacak para olduğu belirtildi.