Kültür Sanat
30 Tem 2021 09:43 Son Güncelleme: 30 Tem 2021 09:59

Ferhan Şensoy’dan ‘mesuliyetimiz var’ çıkışı! ‘Eğilip bükülme devrinde değiliz…’

Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var” diyen usta oyuncu Ferhan Şensoy, “Eğilip, bükülme devrinde değiliz” şeklinde konuştu.

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin üç ayda bir çıkan ‘İST’ isimli dergisi için Tolga Akyıldız’a konuştu.

Galatasaray Lisesi’nde geçirdiği yıllarında sokaklarını arşınladığı İstiklal Caddesi’nden ilk kitabı ‘Kazancı Yokuşu’na, onarıp Türkiye’ye kazandırdığı Ses-1885 Tiyatrosu’ndan evine kadar Beyoğlu’nun son durumuna çok üzüldüğünü söyleyen Şensoy, devamında şöyle konuştu:

“İstanbul, özellikle Beyoğlu benim çocukluğumun, gençliğimin çok güzel platosuydu. Şimdi baktığımda bana o güzel yılları anımsatan hiçbir şey yok! Anılarımın üzerinden dozerle geçildi…

Ses-1885’i korumak gibi bir görevim olmasa İstanbul’a, Beyoğlu’na ayak basmam! Orta yolcu biri değilim; sanatta da gündelik hayatta da böyle bir tavrı kabul etmiyorum.

Sağ̆ parti seçmeninden oy devşirmeye çalışan politikacıları çok gördük, bugüne dek başarılı olduklarına tanıklık etmedik. Eğilip bükülme devrinde değiliz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var! Belki o gün gelirse, Beyoğlu yine bir kültür sanat merkezi olur, ben de tekrar sokağa çıkarım.”

Şensoy, internet ve sosyal medya ile arasının nasıl olduğu sorusuna “İnternetle aram yok, ‘interflu’yum. ‘E çizgi mail’ adresim yok. Sosyal medya bana hiçbir şey ifade etmiyor” yanıtını verdi.”

Söyleşinin tamamı için tıklayın!