Gündem
24 Şub 2013 09:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:02

FENERBAHÇE'NİN MAÇ TAKVİMİNİ KURTLAR VADİSİ Mİ BELİRLİYOR?

Kulüplerin maç günlerinin belirlenmesine ilişkin tartışmalara bu kez de ekrana gelen dizilerin etkili olduğu öne sürüldü.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Futbol Federasyonu yöneticilerinden Ufuk Özerten, Fenerbahçe - Kasımpaşa maçının pazartesiye alınamamasının sebebini, Türkiye Kupası’nın yayın haklarını elinde bulunduran kanalın, maç gününden taviz vermemesi olarak açıkladı. Futbol dünyasından bir isim ise bunu Kurtlar Vadisi Pusu dizisine bağladı.
 
TFF yöneticilerinden Ufuk Özerten, Aykut Kocaman’ın BATE maçı sonrasında "Biz Perşembe - Pazartesi oynayamıyoruz. Perşembe - Pazar oynayacağız. Birilerinin daha çok ihtiyacı varmış diyorum. Bunun normalinin yapılması için istememiz gerekiyormuş demek ki" laftarıyla çifte standart yapıldığı iddialarına yanıt verdi.
 
Özerten Fenerbahçe-Kasımpaşa maçının pazar günü oynanmasında, Türkiye Kupası’nın yayın haklarını elinde bulunduran kurumun sebep olduğunu belirtti. Telegol moderatörü Serhat Ulueren de perşembe günü Kurtlar Vadisi dizisi olduğundan, yayıncının bu güne maç almaya sıcak bakmadığını belirtti. 
Galatasaray’ın Braga maçı sonrasında Sivas’a gideceği maçta da takvim hatasının yapıldığını belirten Özerten, Fatih Terim’in bu konuyu anlayışla karşıladığını belirtti. Özerten, "Biz TFF olarak planlamada hata yapmıştık. Fatih hoca orada anlayışlılık yapıp açıklama yapmadılar. Ben bu hatayı telafi için bir açıklama yapmayı teklif ettim ama Fatih hoca, ’Biz aynı bahçenin gülleriyiz’ olsun diyerek böyle bir şeyin gerek olmadığını söyledi. Profesyonel arkadaşlar Şampiyonlar Ligi’nin maçını yanlış bir günde almışlar. Ama bu benim hatamdı" diye konuştu.

"BÖYLE BİR ŞEY BİZİM YAPACAĞIMIZ İŞ DEĞİL"
 
Fenerbahçe’nin Kasımpaşa maçını pazartesi gününe alamayacaklarını belirten Özerten, "Bunda yapamazdık. Bizim Ziraat Türkiye Kupası’nda da ayrı bir yayınımız var. Onları çarşamba günü isteği var. Pazartesi günü oynayan takımın çarşamba oynatılması daha büyük sıkıntı yaratacaktı. Fenerbahçe yayıncıyla perşembe yayın yapması hususunda anlaşsaydı, biz de anlaşırdık. Kabul edemediğimiz teklifler olmuştur. Hem bizim kurallarımız var hem de bu işi birlikte yürüttüğümüz yayıncılarımız var. Bir takımı avantajlı ve diğer takımı dezavantajlı duruma düşürmek gibi ne Ufuk Özerten’in ne de Yıldırım Demirören’in yapacağı bir iş değildir" ifadelerini kullandı.