Gündem
07 Nis 2021 16:14 Son Güncelleme: 08 Nis 2021 00:37

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında 'tıfıl' kavgası

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında '1959 öncesi şampiyonluklar sayılsın' polemiği devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol

Fenerbahçe yönetimine tepki gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "2 tane tıfıl yönetici. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Muhatap almam. Bir tane tarihçi çıkaramadılar. Bula bula Vahdettin’i (Engin) buldular" dedi. Fenerbahçe ise resmi sosyal medya hesabından Cengiz'in bu sözlerinin üzerine "Tarih çarpıtılamaz, yok edilemez. İşlerine gelmeyenler tarihi sulandıramaz. Arşiv gerçekleri ortaya çıkartır..." paylaşımı yaparak 16.30'u işaret etti.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 1959 öncesi şampiyonluklar polemiği sertleşiyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi hakkındaki bilgilendirme lansmanında sert açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe yöneticilerinin son dönemde "59 öncesi şampiyonluklarla" ilgili açıklamalarını ağır bir dille eleştiren Cengiz, “2 tane tıfıl yönetici. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Muhatap almam” ifadesini kullandı.

Cengiz şunları söyledi:

 “2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Dün bir kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil. Bir tane tarihçi çıkaramadılar. Bula bula Vahdettin’i (Engin) buldular. O da biliyor ki herkes Fenerli doğar, sonra başka takım tutar. Biz Antep’te, Adana’da Fenerli olana hayret ederdik yahu siz nasıl Fenerlisiniz diye… Espri yapıyorum ama böyledir. Fenerbahçe, Denizlispor’u yendi iki gündür suskunlar. Biz Antep’te Adana’da biri Fenerbahçeli olunca ‘Ya sen nasıl Fenerli oldun?’ derdik. 

Şaka tabi ki. Fenerbahçe’nin başvurunun içeriğinden haberimiz yok. Sevgili Fenerbahçe taraftarından özür dilerim. Hepsi benim için değerli ama takımları doğru yönetilmiyor. Bazı şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Sen niye kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey’i. Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi?”

FENERBAHÇE'DEN PAYLAŞIM

Fenerbahçe Spor Kulübü ise Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in bu sözlerinin üzerine resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptı. 

Fenerbahçe'nin paylaşımı şu şekilde: