Gündem
06 Haz 2016 10:47 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:17

Fazıl Say konserinde Anıtkabir sürprizi

Dünya ünlü piyanist Fazıl Say, Cuma akşamı Ankara Bilkent Odeon’da konser verdi. Nazım Hikmet korosunun eşliğinde ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısı söylendi.

Fazıl Say konserinde Anıtkabir sürprizi
Koronun hep birlikte Anıtkabir'i gösterdiği sahne dakikalarca alkışlandı. Müzisyenlerin de koronun bu hareketi üzerine alkışlarla destek verdikleri görüldü.

SAY PAYLAŞTI

Fazıl Say, Bilkent Odeon konserine ilişkin video görüntüsünü Instagram hesabından paylaştı ve şunları yazdı: “Dün akşamki Ankara Bilkent Odeon konserimizin sonunda Nazım Hikmet Korosu ve şefleri ve solistleri ile ben, müziğini Zülfü Livaneli sözlerini Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun yazdığı-Nazım için yazılmış en güzel şarkılardan biri olan- ‘Yiğidim aslanım'ı kendi yorumumuzla seslendirdik, koro parçanın sonunda Anıtkabir'i gösteriyor…..”

MUHTEŞEM ÖTESİ….

Say'ın paylaştığı videoya kısa sürede ilgi arttı. Binlerce kişi izledi, sosyal medyada üzerinden paylaştı. Konseri izleyenler, yapılan video paylaşımının altına da yorumda bulundular; “Muhteşemsiniz, iyi ki varsınız, nefis bir akşamdı, yolunuz açık olsun, izleyebildiğim için çok şanslıyım, muhteşem ötesiydi…”